FinTech Daily: FinTech v Londýně se rozrůstá

Apple-pay čtečka kreditních karet představena. Fintech Inovation Lab London přijímá přihlášky na rok 2016. Londýn zaměstnává více než 44 000 lidí ve Fintech. Více než miliarda lidí za den na Facebooku. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Mobilní retail, apple pay

North American Bancard a Apple představili vůbec první mobilní apple pay-čtečku kreditních karet. K dispozici bude příští měsíc výhradně na App Storu. Obchodník bude přijímat platby ve svém obchodě přes iPad nebo iPhone.

Fintech Inovation Lab London přijímá přihlášky na rok 2016

Společnost Accenture spouští přihlašování do dvanácti týdenního mentorovacího programu. Program má za cíl pomoci fintech podnikatelům akcelerovat jejich podnik a produkty.         Vybráno bude 15 firem, kterým bude přidělen seniorní bankéř se kterým budou spolupracovat. Londýn, budoucí hlavní město fintech?

FinTech v Londýně se rozrůstá

Londýn zaměstnává více než 44 000 lidí ve Fintech, New York 43 000 a San Francisco 11 000. Od roku 2009 londýnský tech/info sektor narostl o 11,2 %, New Yorský jen o 7,7 %.

GoCardless: Londýnský startup přetvářející platby

Smyslem aplikace je umožnit lidem dát přístup konkrétním firmám aby si z jejich účtu strhávali různé částky. Firmy jen zašlou upozornění kolik a kdy si strhnou a převod peněz je pak proveden automaticky. Startup cílí na SME, kterým chce usnadnit kolekci jejich pohledávek. Zuckerberg: jeden ze sedmi lidí na planetě se připojil na facebook v pondělí.

Rekord: Více než miliarda lidí za den na Facebooku

V pondělí se historicky poprvé v rámci jednoho dne na Facebook připojila více než miliarda lidí. Denní průměr se pohybuje kolem 968 milionů, aktivních lidí na Facebooku je asi 1,49 miliardy. Očekává se, že brzy dosáhne Facebook miliardy připojení za den jen z mobilních zařízení.

Berenberg představil nový bankovní portál

Berenberg rozšiřuje své e-banking služby o portál pro korporace. Korporace dostanou k dispozici jednoduše ovladatelný portál, kde budou moci řídit své platby a řešit „cash management“. Konkurenční výhodou systému je rychlá a spolehlivá exekuce transakcí, k dispozici je mobilní aplikace.

Newsletter