FinTech Daily: FinTechu kralují půjčky

FinTechu kralují půjčky. Facebook Messenger se snaží napodobit úspěch WeChat. Maybank jako další v bezkontaktních doplňcích. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

FinTechu kralují půjčky

Startupy zaměřený na půjčky dominují FinTechové finanční scéně. Dvě třetiny všech investic do digitálních bankovních startupů je soustředěna právě do oblasti půjček.

Od roku 2010 do konce roku 2015 digitální bankovnictví startupů přijalo přes 10,3 miliard dolarů. Půjčky také představují polovinu všech obchodů v průběhu roku.

Facebook Messenger se snaží napodobit úspěch WeChat

Aplikace WeChat- první mobilní sociální síť, která obsahuje možnost provádět platby a v současné době má přes 650 milionů uživatelů inspirovala i Facebook. Messenger chce vstoupit na trh P2P plateb a e-commerce.

Podaří se Messengeru dosáhnout podobného úspěchu jako WeChat?

Uživatelská základna je sice mírně užší, ale i tak 400 milionů uživatelů dává aplikaci velkou naději. Nicméně, v USA mají aplikace na posílání zpráv obecně méně funkcí a nejsou tak často využívány jako v Asii. Především proto, že podle Wall Street Journal v USA jsou zprávy SMS až 26krát levnější než v Číně.

Maybank jako další v bezkontaktních doplňcích

Náramek malajské banky Maybank umožňuje, díky spolupráci s Visou a její PayWave technologii bezkontaktní platby na více než 1000 místech v celé zemi. Na lokálním trhu je více než 2,5 milionu Visa PayWave karet. Cílovou skupinu vidí v zákaznících navštěvujících outdoorové akce a zábavní parky.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter