Fintech Daily: Jak velký bude boom digitálních plateb?

Dnešní článek z rubriky Fintech Daily věnujeme současnosti a budoucnosti digitálních platbeb. Dozvíte se, kolik procent digitálních plateb očekává MasterCard v Evropě v roce 2020 nebo také to, že službu Apple Pay podporují konečně všechny britské banky. Přidáváme také studii Bank of Ireland, která testovala využití technologie blockchain. 

MasterCard předpovídá, že do roku 2020 bude v Evropě až 38 plateb digitálních

Spotřebitelé po celém světě nadále pokračují v osvojování si digitálních plateb. MasterCard předpovídá, že v roce 2020 bude v Evropě digitálně provedeno 38 procent plateb. Tento posun v chování spotřebitelů bude podpořen a zabezpečen MasterCard Digital Enablement Service (MDE), který umožňuje každému „commerce přístroji“ provést platby přes odvětvový standard tokenizace, který zajišťuje zabezpečení transakcí.

MasterCard spolupracuje na zabezpečení digitálních plateb s vydavateli a obchodníky již od roku 2013. Vydavatelé karet a poskytovatelé digitálních peněženek pracují na začlenění projektu MasterCard Digital Enablement Service v 18 zemích po celé Evropě.

Bank of Ireland hlásí úspěch v oblasti technologie blockchain

V tiskové zprávě Bank of Ireland pro CCN banka oznámila, že ve spolupráci se společností Deloitte dokončila studii, která měla za cíl ověřit koncept technologie blockchain. Úspěšná zkouška poukázala na význam technologie, která umožní bankám kombinovat inovace s existujícími bankovními systémy.

Zkouška kombinovala syntetizovaná data z více systémů divize Bank of Ireland Global Markets. Tyto údaje a s nimi spojené funkce úspěšně vytvořily „neměnné, distribuovatelné a snadno prohledávatelné úložiště informací“, viditelné a dostupné v celém obchodním cyklu. Studie se rovněž zúčastnili klienti, manažeři a regulační orgány, kteří měli možnost zobrazovat a provádět v reálném čase audit transakcí prostřednictvím uživatelského rozhraní na bázi prohlížeče.

Všechny hlavní banky ve Spojeném království nyní podporují Apple Pay

Dobrá zpráva pro čtenáře ve Velké Británii, kteří vlastní zařízení Apple a peníze jim spravuje banka Barclays. Ta konečně podporuje Apple Pay. Končí tak měsíce čekání na Barclays, která nedodržela původní vlastní termín pro zavedení této služby.

Apple svůj platební systém Apple Pay představil již v září 2014. Jeho technologie umožní uživatelům platit za zboží použitím zařízení iPhone / iPhone s dotykovým ID nebo pomocí Apple Watch. Tato technologie se v Británii rozjela již v červenci minulého roku. Barclays ale byla poslední z velkých bank, která na seznamu původních partnerů chyběla. Na tomto seznamu nechyběly instituce jako Natwest, Lloyds, HSBC či American Express. Barclays přislíbila, že službu zavede do 27. března, ale vlastní termín z minulého týdne nedodržela.Co trvalo bance tak dlouho, aby doplnila své vrstevníky?

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter