Dolar proti euru rozšiřuje zisky a posouvá se pod hranici 1,1600 EURUSD. Silný dolar potápí procyklické měny a měny regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

FinTech Daily: Nabízet mobilní bankovnictví nestačí

Zlomil Amazon problém s platbami za aplikace? Třetina Britů očekává, že do pěti let bude používat mobil pro své každodenní platby. Nabízet pouze mobilní bankovnictví nestačí. Barclays umožní charitám přijímat bitcoiny. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Zlomil Amazon problém s platbami za aplikace?

Amazon spustil Amazon Underground – platformu nabízející tisíce aplikací „vlastně zadarmo“. Neplatí se žádné počáteční poplatky za stažení, jako je tomu v Appstore aj. Klient platí sazbu 0,002 dolaru za minutu využívání služeb.

Třetina Britu očekává, že do pěti let bude používat mobil pro své každodenní platby

Data od Barclaycard ukazují, že za posledních 12 měsíců se počet bezkontaktních plateb ve Velké Británii ztrojnásobil. Čtvrtina Britů si myslí, že do pěti let nebudou už potřebovat hotovost, do deseti let 39 % a do dvaceti 48 %. Odhady, čím se bude platit ve vzdálenější budoucnosti: hodinky, náramky, otisky prstů, mikročip pod kůží.

Nabízet pouze mobilní bankovnictví nestačí

78 % finančních institucí dnes nabízí mobilní bankovnictví, 16 % ho plánuje zavést během dalších 1-2 let. Už nestačí v mobilním bankovnictví nabízet pouze služby jako je zobrazení historie transakcí a účetní zůstatek – FI musí předčit očekávání klientů

Současně s tím musí FI především potlačit bariéry, které s využíváním mobilního bankovnictví existují: strach z bezpečnosti, málo informací o možnostech mobilního bankovnictví mezi klienty, aplikace není user friendly, klienti jsou zvyklí zařizovat si požadavky jinak…

Barclays umožní charitám přijímat bitcoiny

Charity budou moci přijímat i dary v podobě elektronických měn. Barclays se spojila s nejmenovanou bitcoin směnárnou a platební platformou.

Archiv:

FinTech Daily 28.8.2015: FinTech v Londýně se rozrůstá

Newsletter