FinTech Daily: PayPal spouští PayPal.me pro platby mezi přáteli

PayPal spouští PayPal.me pro platby mezi přáteli. HSBC vyvinula mobilní aplikaci pro osobní půjčky. FinovateFall 2015 představil prezentující společnosti. Dění v platebním průmyslu: Samsung Pay, iZettle. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

PayPal spouští PayPal.me pro platby mezi přáteli

Nový web a aplikace umožní uživatelům lehce si posílat peníze mezi sebou. Každý uživatel dostane personalizovanou URL adresu ve tvaru www.paypal.me/jmeno, což bude odkaz přímo na jeho platební bránu. Pokud potřebujete poslat nějakému uživateli peníze, stačí vám znát pouze odkaz na jeho bránu; tam jen zvolíte částku a peníze odešlete. PayPal.me je k dispozici v 18 státech, zatím bohužel ne v České republice.

HSBC vyvinula mobilní aplikaci pro osobní půjčky

Stejně jako Barclays a Lloyds Bank nyní nabízí i HSBC svým klientům možnost požádat si přes mobilní aplikaci o osobní půjčku. Aplikace je nabízena všem klientům bez rozdílů. Pokud aplikace půjčku schválí, peníze jsou okamžitě odesílány na účet klienta.

FinovateFall 2015 představil prezentující společnosti

Každoroční newyorská konference FinovateFall představující budoucnost vývoje na poli financí a technologií se bude konat již za dva týdny – 16. a 17. září. Představeny byly již i společnosti, které budou na konferenci prezentovat. Jedná se jak o zaběhlé společnosti, tak i mnoho startupů.

Dění v platebním průmyslu: Samsung Pay, iZettle

Samsung spustí 28. září službu Samsung pay pro platby přes mobilní telefony. Zákazník jen na displeji zvolí kreditní kartu a přiloží telefon k terminálu. Nyní se spouští beta verze, služba zatím funguje jen s vybranými kreditními kartami a typy telefonů.

iZettle nabízející malé platební terminály/ čtečky karet, které je možné propojit například s mobilními telefony, přichází s poskytováním půjček. Služba cílí na drobné podnikatele. Ke splácení půjček bude docházet procentním strháváním z každé transakce přes platební terminál, kterou obchodník provede.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Archiv:

FinTech Daily 1. 9. 2015: Pět hrozeb pro FinTech startupy

FinTech Daily 31. 8. 2015: Nabízet mobilní bankovnictví nestačí

FinTech Daily 28. 8. 2015: FinTech v Londýně se rozrůstá

FinTech Daily 27. 8. 2015: Londýnský FinTech boom

Newsletter