FinTech Daily: První FinTech fórum v České republice!

První FinTech fórum v České republice! LG Pay už je za dveřmi. Priority bankovních zákazníků. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

První FinTech fórum v České republice!

Velká Británie, lídr v oblasti investic do FinTech odvětví, dnes v Praze zorganizoval první velkou konferenci pro střední a východní Evropu- Fintech Forum. Na této prestižní události organizované Britským velvyslanectvím se představila i společnost Roklen.

Digitální revoluce ve finančnictví vtrhla do Prahy. Roklen nechybí

Fóra se zúčastnilo 13 britských FinTech společností, mezi nimi i FinTech 50, kterou představily zakladatelky Julie Lake a Nicky Cotter. Eagle Eye, Friendlyscore, Opusdatum, nebo Clusterseven z oblasti Big Data & Prediktivní analytika, z oblasti Cyber Security firmy SoNiceSoNice, Moqom, Clause Match a Intercede.

Na fóru se také řešila problematika plateb, platforem a řešení na míru, které představily firmy Quantstore, Clifton Wealth, AMP Credit Technologies a Idea Group.

Dále se představila i společnost Currency Cloud, se kterou společnost Roklen dlouhodobě spolupracuje.

Krátký záznam Vám již brzy přineseme na našem webu.

LG Pay už je za dveřmi

Plány připojit se ke společnostem jako jsou Apple, Samsung, nebo Google má i společnost LG se svou vlastní službou mobilních plateb.

V první fázi bude možnost využívat službu v Koreji, stejně jako Samsung, který hlásí objem plateb ve výši 30 milionů dolarů jen v prvním měsíci od spuštění.

Priority bankovních zákazníků

Co je důležité pro zákazníky bank a co naopak nevnímají jako potřebné? Podle studie Pega survey tři nejdůležitější faktory jsou:

  1. naslouchání a porozumění potřebám
  2. zdvořilý, trpělivý a přátelský přístup zástupce banky
  3. včasné reagování na dotazy

Naopak na druhé straně žebříčku je více způsobů kontaktu banky a personalizované služby a znalost kupní historie a aktivit.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter