FinTech Daily: Taxíkem bez hotovosti

Apple pracuje na person-to-person mobilní platební aplikaci. Zpřísnění bezpečnosti FinTech aplikací. Taxíkem bez hotovosti. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Apple pracuje na person-to-person mobilní platební aplikaci

Novinka by mohla vyjít v roce 2016. Aplikace by měla fungovat velmi podobně jako Venmo od PayPalu s tím rozdílem, že bude původní mobilním zařízením Apple.

Společnost se silně orientuje na přechod od hotovostních transakcí k těm mobilním. I tato aplikace je už nyní propagovaná s úmyslem přisvojit si co nejvíce z mobilního platebního trhu. Stejně tak, když před několika týdny uzavřela spolupráci s dalšími společnostmi (Starbucks, KFC), které nyní přijímají platby Apple Pay.

V rozhovoru se studenty na Trinity College generální ředitel Applu Tim Cook řekl: „Vaše děti nebudou vědět, co peníze jsou.“.

Zpřísnění bezpečnosti FinTech aplikací

New Yorské oddělení finančních služeb (DFS) chce zpřísnění kontroly bezpečnosti začínajících FinTech startupů. Od Ministerstva financí a ostatních regulátorů bude vyžadovat informace i kyber bezpečnosti a možnostech jejího posílení.

„Poskytovatelé služeb třetích stran často mají přístup k citlivým údajům a na systémy informačních technologií finančních institucí, což poskytuje potenciální vstupní bod pro hackery,“ řekl Anthony Albanese DFS jednající dozorce v dopise Federálním regulátorům.

„Společnost může mít nejvíce sofistikované počítačové bezpečnosti ochrany v tomto odvětví, ale pokud její poskytovatelé služeb třetí strany mají slabé systémy nebo kontroly, bude tato ochrana neúčinná.“

Taxíkem bez hotovosti

Mobilní platební aplikace pro všechny londýnské „black cabs“ z dílny Hailo. Na rozdíl od aplikace od společnost Uber, jejich velkého rivala, není nutné si stahovat aplikaci, stačí zaplatit přes internetové stránky Hailopay.

Taxikáři mají jedinečný kód, jehož zadáním se přihlásí do aplikace a vygenerují zákazníkům údaje k platbě.

Tarif se dá i rozdělit mezi několik lidí v kabině a lze platit také kombinací mobilních plateb a hotovostí. Nová možnost mobilního placení se týká zákazníků až 22 500 taxíků.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter