FinTech Daily: V čele žebříčku Singapur

Singapur je novou jedničkou v žebříčku FinTech center. Biometrické ověřování online plateb zvýší bezpečnost. Techstars a Barclays rozšiřují FinTech akcelerátory. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Singapur je novou jedničkou v žebříčku FinTech center

V nejnovějším žebříčku globálních top FinTech středisek se na prvním místě umístil Singapur. V těsném závěsu za ním je Hong Kong a o třetí místo se dělí Londýn s New Yorkem.

Žebříček je sestaven na základě dvou ukazatelů – indexu globálních finančních center a žebříčku měst podle snadnosti dělání byznysu , který je sestaven Světovou bankou. Součtem pořadí měst v jednotlivých žebříčcích vzniklo celkové pořadí center, které jsou pro FinTech nejvhodnější.

Biometrické ověřování online plateb zvýší bezpečnost

Společnost MasterCard představila novou metodu ověřování identity při provádění plateb. Chce tím zvýšit bezpečnost a zlepšit „uživatelský prožitek“ (UX) při online nakupování.

Technologie má využívat biometrická data a jednorázové SMS zprávy s heslem. Na čem tak bude při ověřování plateb záležet, už nebude to, co uživatel ví nebo si pamatuje (heslo) ale to, na čem platbu provádí (telefon, nebo jiné chytré zařízení) a kdo opravdu je (rozpoznáno skrze biometrické údaje).

Techstars a Barclays rozšiřují FinTech akcelerátory

Partnerské společnosti Techstars a Barclays oznámili spuštění dvou nových FinTech akceleračních programů v Kapském městě a Tel Avivu. Možnost účastnit se programu bude nabídnuta dvaceti startupům zaměřujícím se na inovace v oblasti FinTech a kyber bezpečnosti.

 

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter