FinTech se prosazuje ve veřejné správě

Nejenomže FinTech společnosti výrazně zlepšují a demokratizují odvětví finančních služeb pro zákazníky, ale úřady si rovněž všimly nových možností, které firmy z odvětví FinTech nabízí.

Jedním z příkladů je OpenGov, společnost zaměřená na zlepšení činnosti úřadů.“ Mezi poradci společnosti jsou působivé osobnosti, jakými jsou například George Shultz (bývalý americký ministr financí a ředitel OMB ), Lawrence H. Summers (rovněž bývalý americký ministr financí), Adrian Fenty (bývalý starosta Washingtonu, DC) a další. OpenGov založená na cloudové technologii poskytuje zpravodajskou platformu pro úřady se silnou finanční transparentností. A protože je dodáván jako řešení SaaS, úřady se mohou bez obav spoléhat na IT ohledně nastavení serverů nebo správu.

SmartProcure je dalším úspěšným projektem nabízející řešení pro úřední správu. Úřadům umožňuje najít nejlepší ceny na požadované výrobky a služby. Tato služba umožňuje několika jednoduchými kliknutími zobrazit firmy, které danou službu nebo výrobky nabízejí, kolik jich prodají a za kolik. Objednávky obsahují cenné informace o prodejci, cenách a produktech. SmartProcure poskytuje všechny tyto informace dohromady v jedné databázi s možností vyhledávání a rovněž umožňuje úřadům informovat kritickou veřejnost o každém rozhodnutí, které udělají.

Firma Enigma zaměřená na práci s daty nabízí integrovanou veřejnou datovou platformu s výkonnými funkcemi. Jejich produkt ParseKit umožňuje, aby byly datové kanály rychlé, spolehlivé a spolupráce s nimi byla možná napříč různými týmy v rámci organizace. Platforma shromažďuje a harmonizuje data z libovolného zdroje do jedné integrované databázové vrstvy, aby posílila fungování ostatních aplikací a podpořila automatické rozhodování.

Socrata je další datovou firmou, která pomáhá usměrňovat sílu vládních údajů ke zlepšení životní úrovně společnosti. Firma nabízí řadu produktů, které pomáhají tomu, aby byly údaje přístupnější, srozumitelnější a více napadnutelné každým, kdo se chce dozvědět více o jeho úřadu a politických zástupcích. Socrata Open Data podporuje celý životní cyklus dat od publikování po cloud. Socrata vytvořila aplikaci, která bude mít dopad přímo na komunitu. Socrata Open Budget zase odpovídá na klíčové finanční otázky týkající se toků provozních a investičních výdajů rozpočtu jakožto i příjmů.

Captricity je dalším příkladem technologie použitou ve prospěch úřadů spolu s dalšími obecními strukturami. Technologie rozpoznávání rukopisu pomáhá předním organizacím v pojišťovnictví, státní správě i zdravotnictví k odemknutí přístupu k datům zákazníka a optimalizuje obchodní procesy. Captricity tvrdí, že nabízí světově nejpřesnější sběr dat pro řešení komplexních ručně nebo strojově psaných forem, který nabízí důvtipný podnikový přístup ke starším datům zachycených na papírových formulářích. Rychle, bezpečně a s přesností 99,9 %.vné pracovní vztahy s AccessPay tím, že jí poskytuje půjčku ve výši jednoho milionu liber na zkoumání dalších možností růstu.

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter