Firemní výsledky vedou evropské trhy k ziskům

Evropské akcie během úterní seance rostou v průměru o 0,5 % a dále tak umazávají ztráty z minulého týdne. Německý přidává 0,5 %, podpořen německou automobilkou BMW, která reaguje 1% růstem na své reportované výsledky za 2Q. Společnost pozitivně překvapila na úrovni provozního zisku, který dosáhl 2,6 mld. EUR oproti původním odhadům na 2,25 mld. EUR.

Daří se i akciím Deutche Post, které si připisují 2,5 % a obchodují se u 23,8 EUR za akcii. Společnost svými výsledky za 2Q předčila odhady analytiků. Na úrovni provozního zisku společnost dosáhla 654 mil. EUR oproti odhadům na úrovni 609,5 mil. EUR a současně potvrdila výhled hospodaření pro letošní rok.

Z bankovních zástupců si zisky připisuje itaslká UniCredit a francouzská Credit Agricole. Akcie Unicreditu rostou o více než procento poté, co společnost ve 2Q dosáhla 12% růstu zisku až na úroveň 403 mil. EUR, což opět předčilo očekávání o více jak 30 %. Společnosti se daří snižovat náklady a současně se zbavuje vybraných aktiv v rámci zefektivnění celé skupiny.

Zisk Crédit Agricole o 98 % níže, na vině ztráta z Espirito Santo. Akcie přesto +5 %

BMW za 2Q překvapuje skokem v zisku, tržbami i marží. Potvrzuje zájem o dražší modely

Akcie Credit Agricole rostou zhruba o 2 % a to i přes 98% pokles čistého zisku, který dosáhl pouhých 17 mil. EUR. Důvodem je odpis jednorázové položky ve výši 708 mil. EUR vztahující se k 14,6% podílu v portugalské bance Banco Espirito Santo. Bez zahrnutí tohoto odpisu a dalších položek by čistý zisk dosáhl 1 mld. EUR.

Akcie na pražské burze umazávají drobný úvodní zisk a PX se obchoduje na červené nule, za podprůměrného objemu nedosahujícího ani 200 mil. Kč. Zisk si připisuje Komerční banka, která ale nedokázala udržet svá intradenní maxima u 4 634 Kč a aktuálně se obchoduje u 4 570 Kč za akcii. Do červených čísel postupně propadá rakouská Erste, která se tak dostává k 530 Kč. Akcie ČEZu po většinu dne opět hájí ceny u 580 Kč, když postrádají další nové impulsy. 

Newsletter