Firmy, neignorujte diverzitu. Pomůže to vašemu byznysu

Společnosti, které nekladou důraz na rozmanitost svých zaměstnanců, budou zaostávat za svými konkurenty. Pestře poskládaný tým přináší větší šíři nápadů a nový pohled na věc, říká Zuzana Zamborská, spoluzakladatelka spolku BE – ID human. Ten se zabývá právě podporou diverzity ve firmách.

Společnosti na západě jsou v tomto ohledu už dále, ale i české firmy si už začínají uvědomovat výhody diverzity. Často se k ní dostanou díky pobídnutí od svých mateřských společností.

Zuzana se věnuje také podpoře žen v oblasti investic. Spoluzaložila firmu Lumus Investment Collective, která propojuje investorky z celého světa se startupy ve střední a východní Evropě. Tato společnost se věnuje i zvyšování vzdělanosti žen v investicích.

Zajímá vás, jak podpora diverzity pomáhá snižovat šikanu ve školách? Poslechněte si podcast Anny Liprtové ze Startup World Cup and Summit týmu.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo 6. října 2020. Vítězem se stal český startup Tatum Blockchain Services, který se soustředí na rozvoj aplikací na technologii blockchain.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter