Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Firmy, neignorujte diverzitu. Pomůže to vašemu byznysu

Společnosti, které nekladou důraz na rozmanitost svých zaměstnanců, budou zaostávat za svými konkurenty. Pestře poskládaný tým přináší větší šíři nápadů a nový pohled na věc, říká Zuzana Zamborská, spoluzakladatelka spolku BE – ID human. Ten se zabývá právě podporou diverzity ve firmách.

Společnosti na západě jsou v tomto ohledu už dále, ale i české firmy si už začínají uvědomovat výhody diverzity. Často se k ní dostanou díky pobídnutí od svých mateřských společností.

Zuzana se věnuje také podpoře žen v oblasti investic. Spoluzaložila firmu Lumus Investment Collective, která propojuje investorky z celého světa se startupy ve střední a východní Evropě. Tato společnost se věnuje i zvyšování vzdělanosti žen v investicích.

Zajímá vás, jak podpora diverzity pomáhá snižovat šikanu ve školách? Poslechněte si podcast Anny Liprtové ze Startup World Cup and Summit týmu.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo 6. října 2020. Vítězem se stal český startup Tatum Blockchain Services, který se soustředí na rozvoj aplikací na technologii blockchain.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter