Americké výnosy navýšily pokles a dolar ztráty nad 1,0510 za euro. Důvodem nad očekávání slabá data z trhu práce. Měny regionu v zisku. Koruna zpevnila pod 24,40 za euro.

Firmy se budou s fenoménem vnitřního nepřítele potýkat čím dál častěji

Firmy pro své podnikání stále častěji využívají různá IT řešení. To však s sebou nese větší zranitelnost vůči případným útočníkům. Mezi známé hrozby patří hacking, v poslední době ale roste na významu také „insider threat“ – vnitřní hrozba. Často se jedná o zaměstnance, kteří buď úmyslně nebo neúmyslně zapříčiní ztrátu dat dané společnosti. Reputace takové firmy dostane na frak a ještě jí hrozí popotahování ze strany úřadů.

Nejde přitom o planou hrozbu. Během let 2018–2020 vyskočil celosvětový počet incidentů o 47 procent. Vzrostly rovněž průměrné náklady takové události – z 8,75 milionu dolarů v roce 2018 na 11,45 milionu v roce 2020. Firmy proto nemůžou ignorovat bezpečí svých dat před vnějšími i vnitřními útočníky.

S obranou jim může pomoci brněnská Safetica Technologies, která se ochraně dat věnuje již od roku 2007. Její šéf Richard Brulík nám poskytl videorozhovor (2:20) na téma ochrany dat před vnitřními útočníky. Pusťte si video.

Newsletter