Forbes Next: Startupem roku Kiwi.com. A černý kůň?

Žebříčku Forbes Startup roku kraluje Kiwi.com. Chytrý vyhledávač letenek z Brna, startup Olivera Dlouhého letos slaví pět let, má více než 1200 zaměstnanců a letos míří na tržby 800 milionů eur, v přepočtu zhruba 20 miliard korun. Uvedl to dnes magazín Forbes na svých webových stránkách.

Druhé místo patří startupu SpaceKnow, který se zabývá analýzou satelitních snímků. Na třetí příčce skončil Neuron Soundware, který analyzuje zvuky pomocí umělé inteligence.

Jako černého koně, který zatím neprobojoval do TOP 10, ale zaslouží si speciální pozornost, experti označili původně ostravský projekt XTND – Miroslav Peřina a jeho tým vyrábějí unikátní elektrický longboard „s mozkem“.

Toto jsou nejnadějnější mladé české firmy, z nichž minimálně první tři mají velmi dobrou šanci stát se jednorožcem. Právě tak se totiž ve startupové hantýrce říká startupu s hodnotou přesahující miliardu dolarů.

Umělá inteligence do 10 let porozumí dokumentům, říká startupista

Forbes vybral desítku nejlepších českých startupů, které opět vyhlásil v rámci letního vydání Forbes Next. Oslovil více než 100 expertů z branže, investory, mentory, foundery a novináře s otázkou: „Který český startup má podle vás za sebou nejlepší rok a před sebou nejzajímavější budoucnost?“

Newsletter