Euro reaguje na komenty z ECB o možném snížení tempa nákupů aktiv v rámci pandemického programu už v červnu. Nehledě na komentář z ECB, ve zbytku dne vidíme rizika směrem k silnějšímu dolaru. Důvodem data za amerického trhu práce, u nichž trh čeká vytvoření cca 900 tis. pracovních míst. Překonání konsensu je rizikem vyšších US výnosů a silnějšího dolaru.

Fortuna drží tempo: růst sázek a zisku o pětinu. Výrazně zvyšuje výhled

(Aktualizováno 10:43) Sázková skupina Fortuna Entertainment Group, která zveřejňuje úplné výsledky hospodaření jen pololetně, oznámila za prvních devět měsíců letošního roku dvouciferný nárůst objemu přijatých sázek i provozního zisku EBITDA. Skupina zároveň potvrdila původní celoroční cíle s dodatkem, že na úrovni EBITDA je možná překoná.

Hodnota přijatých sázek za 9M meziročně vzrostla o 21 % na 491,6 mil. EUR. Výše hrubých výher se ve srovnání s prvními devíti měsíci roku 2013 zvýšila o 17 % na 97,2 mil. EUR. Provozní zisk EBITDA pak dosáhl 22 milionů EUR, což znamená meziroční nárůst o 21 %.

Přijaté sázky v segmentu sportovního sázení meziročně vzrostly o 22 % na 480 mil. EUR, v segmentu loterie pak dosáhly 11,6 mil. EUR (mezir. +4 %). Hrubé výhry z kurzového sázení se mezir. zvýšily o 18 % na 91,9 mil. EUR, z toho internetový kanál zaznamenal nárůst o 34 % na 48,4 mil. EUR a hrubé výhry z kurzového sázení na pobočkách vzrostly o mírná 4 % na 43,5 mil. EUR. Hrubé výhry z loterie dosáhly 5,2 mil. EUR a meziročně téměř stagnovaly.

Všechny hlavní ukazatele překonaly očekávání trhu a společnost navíc využila prostor pro zvýšení celoroční prognózy, když oznámila nový výhled růstu EBITDA za rok 2014 v rozmezí 10 – 20 % (dříve 5 – 10 %). Cíl je stanoven po očištění o loňský jednorázový příjem ze sportu o výši DPH v Polsku. Podle dosavadního výhledu měla celoroční EBITDA letos dosáhnout maximálně 27 mil. EUR. Akcie Fortuny v obchodování na pražské burze nepřidávají více než procento.

„Akcie Fortuny i přes výborná čísla za Q3 a zvýšení výhledu ve dnešním obchodování zatím rostou jen mírně. Důvodem vlažné reakce je zřejmě jejich silný růst v posledních týdnech (oproti letošnímu minimu z poloviny října akcie Fortuny již přidaly 12 %). Po výsledcích potvrzujeme doporučení „koupit“. Naši roční cílovou cenu bychom mohli zvýšit, protože vedle letošních odhadů bychom mohli zvednout i naše dlouhodobé prognózy zisků a dividend,“ uvedl k výsledkům analytik KB Josef Němý.

Fortuna zaznamenala 20% nárůst přijatých sázek i zisku, pomohl fotbal

V září skupina potvrdila personální výměnu na nejvyšším postu, dosavadního výkonného ředitele Radima Haluzu vystřídal počátkem čtvrtého čtvrtletí Per Widerstrom, který se ujal i postu předsedy představenstva. Ke konci roku také skončí ve funkci ředitel financí Michal Vepřek a marketingu Zdeněk Lang.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta. Loni Fortuna hospodařila s čistým ziskem 15,6 milionu eur, což představuje meziroční nárůst o 26,4 procenta. Celková výše přijatých sázek loni meziročně vzrostla o 21,2 procenta na 567,2 milionu eur.

Newsletter