Fundlift: Jednoduché investování pro každého

Už jsme si vysvětlili, jak peníze ztrácejí hodnotu, proč je dobré je investovat, a představili jsme si koncept investičního crowdfundingu. Nyní přišel čas seznámit se s první investiční crowdfundingovou platformou v Česku – Fundliftem.

Když v roce 2016 spustila finanční skupina Roklen online platformu pro investiční crowdfunding Fundlift, otevřela se pro nadějné tuzemské projekty nová cesta k financování. Široká veřejnost při tom získala možnost podpořit své oblíbené firmy a získat za tuto podporu navíc úrok. Ať už jste fanoušek konkrétního projektu, drobný investor s teprve vznikajícím portfoliem nebo profesionál hledající velké investiční příležitosti, na Fundliftu můžete investovat v pár krocích.

A co vy? Chcete také podpořit nadějnou vizi a investovat?

Jak takové investování vypadá v praxi? Jednoduše se zaregistrujete, identifikujete se pomocí svých dokladů totožnosti a vyplníte investiční dotazník. Poté vložíte peníze na svůj investorský účet a vyberete si z projektů, které právě hledají své investory, a investujete jakoukoliv částku od 5000 korun. Díky tomu, že v rámci Roklenu má sesterská firma Fundliftu licence obchodníka s cennými papíry, za svoji investici získáte skutečný cenný papír. Jaké cenné papíry můžete nakupovat a jak který přesně funguje, o tom se pobavíme příště. Důležité je zmínit to, že právě licence, znamenající mimo jiné dohled České národní banky, jsou jedním z hlavních rozdílů, který dělá Fundlift unikátním oproti jiným platformám.

Projekty a společnosti, do kterých můžete své peníze investovat, mohou být z jakéhokoliv oboru, ale jedno mají společné – jsou něčím inovativní. V minulosti na Fundliftu uspěly známé gastronomické značky jako Ambiente nebo Chefparade, automobilka ZEBRA, nanotechnologická firma Nafigate nebo developerské projekty NWT a Bidli. Pro ně všechny představoval investiční crowdfunding nejen moderní alternativu financování, ale i zajímavý marketingový nástroj. Každý projekt, který se na Fundliftu objeví, předtím prochází výběrovým řízením. Prověřujeme nejen finanční výsledky společností, jejich business plán, ale i mnoho dalších nefinančních faktorů. Vždy si přitom vybíráme firmy, které už mají fungující produkt nebo službu na trhu. Není tedy překvapením, že výběrovým procesem projde jen drobné procento z žadatelů.

VIDEO: Proč být pozadu, když investovat dnes může každý

Celou kampaň spouštíme zpravidla na dva měsíce, a pokud se nepodaří vybrat 100 procent požadované částky, všechny peníze se vám vrátí zpět. To se nám ovšem tak často nestává, tudíž v případě získání předem stanoveného objemu finančních prostředků se emitují cenné papíry a investorům se začínají přičítat výnosy z úroků.

A takové úroky můžou brzy přijít i vám! Stačí, když se s námi pustíte do investování – jednoduše a bezpečně – na Fundliftu!

Investice na Fundliftu nejsou bez rizika. Rizika investování najdete zde.

Newsletter