Evropské i americké výnosy klesají. Dolar drží ztráty nad 1,0900 za euro. Měnám regionu pomáhá slabý dolar. Koruna zpevnila pod 26,65 za euro.

Fundlift spouštíme již 31. května 2016!

Finanční skupina Roklen spolu s investiční skupinou Rockaway 31. května spouštějí v České republice historicky první platformu zaměřenou na equity crowdfunding pod názvem Fundlift.

Jak se Fundlift liší od dosud rozšířených crowdfundingových platforem, které fungují formou darů, půjček či zakoupení si produktu předem? Investoři z řad široké veřejnosti díky Fundliftu investují přímo do firem a finančně participují na jejich potenciálním úspěchu.

Equity crowdfunding je inovativní způsob získávání kapitálu, vhodný pro malé a středně velké růstové a inovativní společnosti ze všech sektorů, které hledají další kapitál na svůj růst. Prostřednictvím platformy Fundlift tyto společnosti budou emitovat cenné papíry, které jsou následně poptávány širokou veřejností. Investoři budou moci tyto společnosti podpořit a zároveň získat jejich cenné papíry.

Společnosti získají dodatečné finanční prostředky, díky kterým budou moci dále rozvíjet svoji činnost. Platforma Fundlift jim navíc poskytuje cennou zpětnou vazbu ze strany investorů ohledně jejich obchodního plánu, produktu nebo služby.

„Jde o formu investic, která se ve světě těší veliké oblibě. Nadějným projektům a firmám dává nový, inovativní způsob, jak získat financování a cenný marketingový kanál. Investorské veřejnosti umožní investovat do společností, nejedná se ani o dary, ani o předplatné, ale o skutečné investice. Dává tak investorům způsob, jak podpořit začínající firmy a zároveň zhodnotit své peníze investováním do firem, do kterých dosud mohli investovat pouze velcí profesionální investoři,“ říká Andrea Lauren, CEO Fundlift.

Skupiny Rockaway a Roklen disponují jedinečnou expertízou v oblasti nových technologií a finančních služeb. Proces emise cenných papírů pak probíhá prostřednictvím obchodníka s cennými papíry společnosti Roklen a je regulován Českou národní bankou.  

Newsletter