Fundlift zajistil miliony pro nadějné startupy. Co nabídne příští týden?

Investiční crowdfunding Fundlift uspěl v novém důležitém testu. V neveřejné nabídce tým Fundliftu zajistil za velkého zájmu investorů 6,25 milionu korun pro přední středoevropský akcelerátor StartupYard, tedy peníze na rozjezd nadějných startupů. Úpis pro StartupYard, který umožnil mentorům a komunitě StartupYardu a dalším investorům investovat po boku profesionálních investorů Rockaway Capital a Credo Ventures, byl ukončen za dva a půl týdne. Novou investici Fundlift nabídne už v příštím týdnu. Jakou?

Příležitost investovat do nejdéle fungujícího a nejúspěšnějšího akcelerátoru startupů ve střední Evropě, pražského StartupYardu, otevřel Fundlift v neveřejné nabídce 27. července. Zájem o vložení svých peněz projevilo více než 230 privátních i profesionálních investorů, včetně mentorů samotného StartupYardu a komunity, která s pražským akcelerátorem dlouhodobě spolupracuje. Šanci investovat po boku profesionálních investorů typu Rockaway či Credo Ventures získaly čtyři desítky investorů, kteří složili uvedených 6,25 milionu korun.

StartupYard díky těmto penězům vybere v zimě letošního roku 7 až 10 nejlepších startupů z těch, které se přihlásili do sedmého kola jeho akceleračního programu. To je možné učinit do 30. září. StartupYard ve vybraných startupech získá výměnou za akcelerační program podíl až 10 %. Další peníze od akcelerátoru mohou startupy získat výměnu za další procenta podílu ve firmě. Cílovými odvětvími tohoto kola programu jsou big data, datová analýza, kyber-bezpečnost, umělá inteligence & predikce a internet věcí. Firmy se o podporu StartupYardu mohou ucházet do 30. září.

„Jsem nadšený entusiasmem, se kterým investorská komunita a naši mentoři skrze Fundlift přišla pomoci startupům získat zkušenosti a peníze, nezbytné na jejich rozvoj a dobytí úspěchu na mezinárodním trhu. Získané prostředky jsou nejen živou vodou pro náš program, ale především potvrzením, že střední Evropa má před sebou nadějnou budoucnost centra inovací. Děkuji také týmu Fundlift za velmi profesionální práci na přípravě a řízení celé emise,“ uvedl Cedric Maloux, šéf StartupYardu.

„Za týmy StartupYardu i Fundliftu děkujeme všem potenciálním investorům, jejichž zájem jsme nebyli schopni uspokojit. StartupYard těmto investorům nabídne včasnou možnost účasti na dalších plánovaných kolech financování pro akcelerační program roku 2017 a případně také možnost následné investice do startupů, které akcelerátor StartupYardu úspěšně absolvovali nebo absolvují. Kampaň StartupYardu jasně ukázala, že v České republice existuje skutečný zájem investorů investovat také do startupů, tedy firem v nejranější fázi jejich vývoje. To nás těší a všem těmto investorům brzy představíme několik zajímavých příležitostí z oblasti consumer internet startupů. Zachovejte nám proto, prosíme, přízeň,“ uvedla šéfka Fundliftu Andrea Lauren.

Podrobnosti o novém zajímavém internetovém startupu, který na Fundlift přijde poptávat financování po 15. srpnu, chce Andrea Lauren oznámit v příštím týdnu. V tuto chvíli je na Fundliftu otevřena investicím emise 4letých dluhopisů společnosti ISOLINE, která poptává celkem 7 milionů korun. Právě dnes oznámil šéf výroby a provozu firmy Jan Bayerle, že přes Fundlift zainvestuje půl milionu korun ze svých soukromých peněz. „Zájem investovat do ISOLINE projevilo i několik profesionálních finančních investorů,“ říká pro Roklen24 Andrea Lauren.

Úspěchu věřím. Šéf výroby ISOLINE investuje přes Fundlift půl milionu

Úspěšně profinancovaný StartupYard od září roku 2011 uspořádal již šest kol akceleračních programů, kterými prošlo celkem 44 startupů. 15 z nich již získalo investice od dalších investorů v celkové hodnotě 5,1 milionu eur, v přepočtu 137 milionů korun. U aktuálního sedmého kola management předpokládá, že majetek za tímto účelem založené společnosti StartupYard 7 bude zpeněžen a výtěžek následně rozdělen investorům do pěti let. 

Profesionální tým StartupYardu vyhledává technologické projekty v regionu střední a východní Evropy a vybraným startupům nabízí intenzivní tříměsíční akcelerační program včetně mentoringu svých poradců. Startupům současně poskytne kapitál ve výši 30 tisíc eur pro počáteční rozvoj.

Newsletter