Fundlift získal od investorů první milion korun

Investice do prvních dvou projektů, se kterými investment crowdfundingová platforma Fundlift odstartovala toto úterý 31. května ve 14 hodin, překročily metu jednoho milionu korun.

„Není jisté, jestli na investory natolik zapůsobila kvalita vystaveného business plánu, dobrá chuť jídla, které již v Burritu dostávají, nebo vidina atraktivního výnosu. Ale jsme velmi potěšeni zájmem investorů o emisi dluhopisů Burrito Loco na stránkách Fundlift. Máme senzační zpětnou vazbu jak od investorů, tak od vedení společnosti. Pevně věříme, že se celá emise upíše ještě před koncem 60denního upisovacího období,“ říká šéfka Fundliftu Andrea Lauren.

Síť fast casual restaurací s mexickou kuchyní Burrito Loco má dnes ve 13:00 vybráno 34 procent z celkem tří milionů korun, které chce na platformě Fundlift získat na budování nových poboček: přesně 1.024.102 koruny. Projekt optimalizace nákladů na osvětlení EnLog vybral v prvních dnech přes čtyři desítky tisíc korun.  Burrito Loco má na získávání dalších prostředků na Fundliftu ještě 57 dní, EnLog plných 88 dní.

Burrito Loco investorů Glena Spickera, Scotta Kellyho a Pavla Matouška je jedním z nejrychleji expandujících řetězců s občerstvením v hlavním městě. Jejich koncept fast casual kvalitního mexického jídla vychází ze současných světových trendů, kde zákazníci požadují vždy jídlo připravené z čerstvých a kvalitních surovin, které si mohou sami sestavit. Burrito chce díky rostoucímu zájmu především českých zákazníků do konce roku 2016 rozšířit stávajících 6 pražských restaurací o další 3 nové pobočky. Na to chce získat část peněz na Fundliftu formou 3-letého dluhopisu ve výši 3 milionů korun s 8% úrokovou mírou a kuponem splatným čtvrtletně. Svým investorům nabízí nyní Burrito Loco rovněž 10% až 15% slevy na veškerou konzumaci v pobočkách Burrito Loco na tři měsíce, pokud budou investovat určitou částku.

EnLog absolventa VUT v Brně Radima Malinowského vyhrál prestižní cenu akcelerátoru Green Light 2016. EnLog vyvíjí pro firmy, které provozují průmyslové a administrativní objekty v celé České republice, unikátní zařízení sloužící k optimalizaci provozu osvětlení. Systém se skládá z hardware a software vytvořeného týmem EnLog, který následně navrhuje řešení vedoucí k významným úsporám elektrické energie v objektech. Peníze na Fundliftu poptává na další rozvoj komerčních aktivit v Česku. Chce získat jeden milion korun formou směnitelného investičního certifikátu s úrokem 10 %. 

Newsletter