Géniové Hollywoodu

Kdo je nejchytřejší celebritou Hollywoodu? Kdo je vedle světel kamery talentovaným investorem nebo zdatným byznysmenem? Seznam hned několika multi-talentovaných celebrit zveřejnil Business Insider. Projděme si příběhy herců, muzikantů a osobností především americké TV. Pravděpodobně Vás překvapí a snad i dostatečně namotivují…

Bývalý host americké show „Napálené celebrity“ Ashton Kutcher ztratil stipendium, když se v rámci žertíku vloupal do své školy. V 19 ti letech tak ukončil studium a začal se naplno věnovat modelingu. Kutcher nyní dělí svůj čas mezi herectví a inteligentní investování do společností jako je například Airbnb, Spotify a Foursquare. Na letošním Teen Choice Awards dokonce prohlásil, že „Nejvíce sexy věc na celém světě, je být opravdu chytrý.“

Cindy Crawford, která na své promoci dokonce pronášela slavnostní řeč, podepsala svou první modelingovou smlouvu v roce 1984. Ze začátku využívala peníze z modelingu k doplnění stipendia na Northwesternské Universitě, obor chemické technologie, školu ovšem následně opustila, aby mohla rozvíjet svou kariéru v modelingu. Do roku 85 roku se objevila například na stránkách Vogue a následně se stala jednou z šesti největších supermodelek.

Představitel agenta Muldera v seriálu Akta X herec David Duchovny absolvoval studium na prestižní univerzitě Princeton s titulem B. A., obor Anglické literatury. Titul magistra v tom samém oboru získal na univerzitě Yale, avšak studium Ph.D. přerušil, když ho v roce 87 vybrali pro natočení reklamy na pivo. Během svého rozhovoru „Uvnitř hereckého studia“ se Duchovy svěřil, že název jeho nedokončené disertační práce měl být Magie a technologie v současné poezii a próze.

Letos na jaře herečka Emma Watson, známá především jako herečka z filmů o Harrym Potterovi, získala bakalářský titul v oboru Anglické literatury na univerzitě Brown. Během svých Ivy let se ovšem věnovala i studiu na univerzitě v Oxfordu, kdy si musela udělat roční pauzu právě kvůli natáčení filmu. Letos byla Watson jmenována velvyslankyní UN Women Goodwill a její proslov o rovnoprávnosti žen globálně vyvolal velmi pozitivní ohlasy.

Hudebník John Legend odmítl stipendium na univerzitě Georgetown, Morehouse College a Harvard. Místo toho šel na univerzitu UPenn, kde se věnoval studiu anglické a africko-americké literatury. Předtím než prorazil jako hudebník, pracoval v jedné z nejprestižnějších poradenských firem na světě, Boston Consulting Group.

Další z řady vystudovaných celebrit v oboru, ve kterém byste to zajisté nečekali, je Lisa Kudrow, známá jako Pheobe ze seriálu Přátelé. Absolvovala Vassar College, obor biologie, a po dokončení začala pracovat se svým otcem, světově proslulým specialistou na bolesti hlavy. Šest měsíců po absolvování univerzity, ještě před zveřejněním svého výzkumu a pokračování v navazujícím studiu, se rozhodla všeho nechat a naplno se věnovat herectví. A tento krok se zajisté vyplatil, protože ji dnes zná téměř každý především díky kultovnímu seriálu.

Hlavní postava z filmu Black Swan Natalie Portman má bakalářský titul z velmi prestižní univerzity Harvard. Přesto, že se na škole kvůli anonymitě zapsala svým rodným jménem Natalie Herschlag, její profesoři o ní hovoří jako o velmi výjimečné studentce. Portman mluví šesti jazyky a její práce byla dokonce dvakrát publikována ve vědeckých časopisech. A jak jednou uvedla v rozhovoru pro New York Post, Raději bych byla inteligentní, než filmová hvězda.“

Newsletter