Libra po ranním oslabení na historicky nejslabší hodnoty proti dolaru umazává část ztrát. Dolar se obchoduje pod 0,97 EURUSD. Koruna ve ztrátě těsně pod 24,65 za euro.

Globální problémy? Tyto fotky je podtrhují. A jsou dechberoucí

O Benjaminu Von Wongovi jste možná nikdy přímo neslyšeli, ale je velká šance, že jste viděli některou z jeho úžasných fotografií. Právě jimi totiž třicetiletý syn čínských imigrantů, kteří se nakonec usídlili v Kanadě, upozorňuje na důležitá témata, na nichž jemu samotnému záleží.

„Vyprávím kouzelné příběhy o věcech, na kterých záleží… a udělám z nich virály,“ píše o sobě Benjamin Von Wong na LinkedInu. Na Twitteru pak doplňuje: „Vytvářím fotografie, o kterých si lidé myslí, že jsou upravené ve Photoshopu.“ A to je osoba Von Wonga, jenž je fotografem, kreativním ředitelem a globálním influencerem, v kostce.

Ve svých virálních kampaních se Benjamin Von Wong zaměřuje na podporu sociálních a environmentálních záležitostí. Svými obrázky chce obvykle inspirovat a vzdělávat a pro jejich podporu ve velkém využívá sociální sítě a fundraising.

Jeho patrně nejpopulárnějším projektem jsou záběry mořských pan, ležících na deseti tisících plastových lahvích. „Věděl jsem, že znečištění plasty je nudné téma, a tak jsem musel najít způsob, jak ho udělat zajímavým,“ komentuje své slavné dílo Von Wong, který tak chtěl upozornit na záplavu plastových lahví, kterých se vyhazuje čím dál více a s nimiž se budou muset potýkat další a další generace.

K fotografii se přitom talentovaný rodák z Montrealu dostal víceméně náhodou. I díky rodičům absolvoval ve třech zemích a třech jazycích celkem třináct různých škol a nakonec se stal důlním inženýrem. Když se s ním ale v roce 2007 rozešla přítelkyně, hledal rozptýlení, a tak si pořídil první fotoaparát a začal fotit. V roce 2012 pak s původní prací definitivně praštil a vydal se na dráhu profesionálního fotografa.

Von Wong začal cestovat a především ve svých záběrech experimentovat s různými rozmanitými prvky, jako je pyrotechnika, paraplegičtí sportovci, černá světla nebo fiktivní postavy ze seriálu Game of Thrones. Postupem času si na internetu vybudoval velkou základnu fanoušků, kteří hltají jeho videa ze zákulisí a čtou poutavý blog.

Videa ze zákulisí, jak fotografie vznikají, Von Wong nezveřejňuje jen kvůli tomu, že jsou populární. Pro něj totiž představují druhou důležitou součást celého díla. Jedna je obsažena přímo ve výsledné fotce, druhá pak v příběhu, který stojí za jejím vznikem. Jeho inovativní fúze reálné fotografie se speciálními efekty pak činí jeho díla jedinečnými.

V jeho fotografické kariéře není prakticky nic, před čím by se Benjamin Von Wong zastavil. Neustále hledá nové výzvy, témata, poznává nové lidi po celém světě a snaží se vždy přijít s něčím novým, inovativním, ať už jde o využití nových efektů, pohledu na danou problematiku či čehokoliv jiného.

O tom, jak využívá sociální sítě, jak je pro něj klíčová sociální zodpovědnost a jak se stát globálním influencerem, bude Benjamin Von Wong hovořit na konferenci Startup World Cup & Summit, která se koná 17. října v Praze. Jak bylo zmíněno na začátku, možná jste ještě jméno Benjamin Von Wong neslyšeli, ale pokud vás jeho dílo zaujalo, rozhodně byste si ho neměli nechat ujít.

 

Newsletter