Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Goldman Sachs očekává do konce roku silnou rally asijských akcií

Goldman Sachs očekává do konce roku silnou rally na asijských akciích. Nedávné poklesy většiny světových akciových indexů byly již téměř smazány. Nejméně své ztráty ale vymazaly asijské indexy, což je podle Goldman Sachs znamením dobré růstové pozice pro příští měsíce.

Zatímco index S&P 500 smazal 95% svých nedávných ztrát, evropský Stock Europe 600 index 64 % a tokijský index Topix 63 % ztrát, MSCI Asia-Pacific index smazal „pouze“ 32 % ztrát a nabízí tak prostor pro další růst.  Optimistický výhled pro daný region vidí Goldman Sachs i ve vývoji ukazatelu P/E po poklesu ze svého dlouhodobého průměru na úrovni 17 na 15,6násobek.

Podle Goldmanů je současná výsledková sezóna regionu dostatečně dobrá. V tuto chvíli dosahují oznámené zisky čtvrtiny akciových společností 76% devítiměsíčního konsensu, se kterým Goldman Sachs pracuje.

Do své předpovědi zahrnují Goldmani i pozitivní výhled pro čínskou ekonomiku, kde očekávají podporu ekonomického růstu díky nové podpoře hypotečního trhu a nižším mezibankovním úrokovým sazbám.

Podle serveru CNBC hraje důležitou roli i pokles cen ropy. Ten pozitivně ovlivňuje země jako je Indie, Indonésie a Thajsko, které díky nízkým cenám omezí subvence do sektoru pohonných hmot a udrží míru inflace na nižší úrovni, než se předpokládalo.

Celkově věří Goldmani nejvíce růstu v Číně, Indii a Taiwanu, méně pak v Austrálii, Hong Kongu a Malajsii. 

Newsletter