Goldman Sachs: Výprodej na trhu dluhopisů může strhnout i akcie

Akciové trhy může zasáhnout prodejní vlna, přenesená z trhu dluhopisů. V čerstvé zprávě to uvedli analytici Goldman Sachs pod vedením Anderse Nielsena s tím, že krátkodobý tříměsíční pohled na globální akciové trhy srážejí na “neutrální”.

Preferujeme Evropu před Spojenými státy

Pozitivně zůstává Goldman Sachs naladěna vůči akciím na horizontu jednoho roku, kde akcie označují za “nejlepší volbu mezi třídami aktiv”. Podvažovat radí Goldman Sachs akciový trh Spojených států, zatímco posilovat akciové pozice radí analytici V Evropě a to jak na tříměsíčním tak i ročním horizontu. “Od amerických akcií očekáváme solidní zhodnocení na absolutní bázi, ale relativně vůči dalším regionům vidíme jejich prostor menší kvůli dosavadnímu vývoji marží a dosavadnímu tržnímu růstu,” cituje zprávu Goldman Sachs MarketWatch.

Pouze zde připomeňme, že Goldman Sachs nedávno oficiálně zvýšila letošní cíl pro index S&P 500 na 2050 bodů z dřívějších 1900 bodů a znovu se tak řadí do býčího tábora vůči americkému akciovému trhu.

Goldman Sachs: Jak porazit trhy na maximech i vlažný výhled

Goldman Sachs poprvé: Fed musí se sazbami vzhůru rychleji

Goldman Sachs: Připravte se na období jen mírných zisků

Výnosy na dluhopisech porostou

Výnos na americkém desetiletém vládním dluhopisu podle nové předpovědi Goldman Sachs do šesti měsíců vzroste k úrovni 3 procent. “Výnosy na dluhopisech pozvedne oživující ekonomika i akcelerující inflace,” uvedl ve zprávě Anders Nielsen s tím, že stejným směrem bude působit polevení deflačních tlaků v Evropě a vzepětí inflace v Japonsku.

Minulý týden zakončil 10letý americký vládní dluhopis s výnosem 2,47 procenta. V rámci alokace an dluhopisovém trhu radí Goldman Sachs vládní dluh, podvažovat (“underweight”) naopak korporátní dluhopisy.

Newsletter