Google nasadil nový tablet a smarphone. Čím odpoví Apple?

Internetový gigant Google v noci představil novou generaci tabletu Nexus 9 a nový model chytrého telefonu Nexus 6. Prezentaci načasoval na jediný den před předpokládaným uvedením nové verze tabletu iPad z dílny Apple.

Nexus 9 se má postavit nové verzi tabletu iPad Air. Jeho zveřejnění se očekává dnes v kalifornském Cupertinu. S novými iPady by mohly být představeny také nové laptopy Mac, firma by navíc mohla zveřejnit datum vydání nového operačního systému Mac OS X 10.10 Yosemite. Média dnes uvedla, že sám Apple včera omylem odhalil podobu a názvy nových iPadů, když ve svém průvodci novým operačním systémem iOS 8 zveřejnil několik obrázků a informací o aplikacích nových přístrojů. Očekává se tak uvedení dvou verzí: iPad Air a iPad Mini 3.

Podzimní sklizeň jablek. Spadne nám do klína nový iPad?

Novinky Googlu poběží na systému Android. Nexus 6 má úhlopříčku 15 centimetrů, iPhone 6 Plus 14 centimetrů.

Tablet Nexus 9 pro Google vyrábí známá společnost HTC a startovat má na 399 dolarech do 599 dolarů. Je to výrazné zdražení proti předchozí generaci Nexus 7, která se prodávala od 229 dolarů.

Smartphone Nexus 6, vyráběný Motorola Mobility ze skupiny Google, bude podle agentury AP bez smlouvy stát od 649 dolarů. To je o 300 dolarů nad nejnižší cenou předchozího modelu Nexus 5, který přišel na trh před rokem.

Segment tabletů, který založil sám Apple prvním iPadem v roce 2010, v poslední době slábne kvůli rozšíření smartphonů s velkými displeji a také kvůli neochotě uživatelů nahrazovat starší modely nejnovějšími verzemi. Mimo modelu, který by měl Apple představit dnes, pracuje firma na ještě větším tabletu se zaměřením na podnikatele, jehož uvedení je trhem očekáváno až v roce 2015.

Newsletter