Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Google si najímá hackery

Internetový obr Google hledá bezpečnostní mezery ve svém kyberprostoru. Společnost oznámila, že rozšiřuje svůj program „Pwnium“, který umožňuje hackerům ale i bezpečnostním výzkumníkům odhalit chyby v prohlížeči Google Chrome a reportovat je. Program „Pwnium“ se spouštěl jedenkrát ročně jako příležitost pro hackery, aby předložili chyby, které v internetovém prohlížeči objevili.

Říkáte si, proč by se v takovém programu skuteční hackeři angažovali? Důvod je jednoduchý. Google za tyto „objevy“ vyplácí velmi slušné odměny. Začínají na 500 dolarech za odhalenou chybu a v závislosti na závažnosti může cena za odhalený nedostatek dosáhnout až 50.000 dolarů.

Google program „Pwnium“ přepracoval a povolil reportovat nálezy na oficiálním blogu společnosti v kterýkoliv den v roce. Navíc zvýšil celkový objem peněz, který bude rozdávat na „nekonečno milionů“. Google tím naznačuje, že je ochoten vyplatit neomezené množství peněz, ovšem ne každému. Obyvatelé sankciovaných zemí, jako je Írán, Kuba, Sýrie, Súdán či Severní Korea, mají smůlu – za odhalené chyby v prohlížeči nedostanou ani cent.

Newsletter