Grason řeší problémy. Práce v gastronomii díky aplikaci

Aplikace Grason vyhrála soutěž podnikatelek WOMEN STARTUP COMPETITION a plánuje expanzi. Grason propojuje kvalitní gastro provozy s ověřeným personálem a řeší tak jeden z největším problémů současné gastronomie. Serveru Roklen24 to řekla CEO firmy Jarmila Kowolowská.

Můžete představit váš produkt?

Grason je platforma, skrze kterou restaurace velmi snadno poptají dodatečný personál. Celé to funguje v mobilní aplikaci, kde restaurace snadno vytvoří poptávku, když například zítra potřebují výpomoc na obědy. Na druhé straně je databáze ověřených lidí, kteří mají právo se na tyto směny hlásit. Pak je na restauraci, aby si finálně vybrala z lidí, kteří se přihlásili, toho, kdo svým profilem a hodnocením z předchozích směn, nejlépe odpovídá jejich požadavkům

Vizí Grasonu je pomoci restauracím, kavárnám, barům i hotelům k získání kvalitního personálu v době i počtu kdy ho potřebují.

Můžete představit Grason v číslech?

Na trhu jsme od dubna loňského roku, nějakých deset jedenáct měsíců. Za tu dobu si naši lidi přes nás vydělali více než dva miliony korun na 2500 směnách. Celkem dnes máme v databázi 700 lidí. Zahrnuje to pozice od debarasů přes číšníky, servírku, barmany až po kuchaře nebo baristy.

Jaké máte plány do budoucna?

V tuto chvíli fungujeme pouze v Praze a ani ten pražský trh pro nás není zdaleka vytěžený, takže naším cílem je expandovat v rámci Prahy. V březnu začneme fungovat v Brně, následně v dalších městech, a dokonce máme v plánu i brzkou zahraniční expanzi.

Grason
Aplikace na trh přišla v dubnu 2018. Od té doby se tým rozšířil z několik jednotlivců na 15 lidí včetně programátorů od The Funtasty. Mezi investiční partnery patří brněnské vývojářské studio The Funtasty a investiční skupina Miton. 

 

 

Newsletter