Guru Tiger Management varuje před bublinou akcií i dluhopisů

Koktejl, ze kterého vzejdou bubliny dluhopisů i akcií, shledává na současném trhu zakladatel hedgeového fondu Tiger Management a respektovaný investiční stratég Julian Robertson.

„Ekonomika se zlepšuje, ale riziko vidím jak na dluhopisech, tak na akciovém trhu. Dluhopisy jsou na velmi vysokých úrovních a pokud z nich chce investor odejít, nemá žádnou rozumnou alternativu, než peníze dát do akcií. Situaci vidím jako vážnou a přitom zatím nikoho nezneklidňuje,“ uvedl Robertson na konferenci Bloomberg Markets Most Influential Summit.

Robertson se domnívá, že na prasknutí je i „bublina“ praktiky, kdy vlády investují skrze dluhopisy nebo akcie do bank a firem, aby podporovaly další růst vlastní ekonomiky. „Netroufám si odhadnout, kdy se tak stane, a očekávám velmi špatné důsledky,“ uvedl Robertson.

Přes varování před dvojitou bublinou akcií i dluhopisů Robertson vidí příležitosti. Za jedno z nich považuje na americkou burzu NYSE právě vstoupivší akcie čínského internetového gigantu Alibaba. Považuje ji za „skvělou firmu“.

Newsletter