Hackeři útočí na Agrofert, ANO či TOP09. Jde o hazard i EET

Hackeři dnes znovu napadli web společnosti Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO). K útokům se hlásí skupina Guardians of Cyber World, která tak protestuje proti novým zákonům přinášejícím elektronickou evidenci tržeb (EET) či cenzuru webů. Píše o tom Lupa.cz. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka ČTK potvrdil, že během dneška nějaké útoky byly, nejde ale podle něj o nic nového.

„Je to to, co už se odehrávalo v posledních týdnech a měsících. Není to nic nového, my v té záležitosti spolupracujeme s policií,“ řekl ČTK mluvčí. Upřesnil, že je to útok typu DDoS, což znamená, že web je na pár minut vyřazen z provozu tím, že má mnoho přístupu ve velmi krátkém časovém úseku.

Podle informací serveru Lupa.cz mají nově útoky zamířit také na stránky hnutí ANO a rovněž na web TOP 09. „Útoky budou trvat do pátku 26. srpna a pokud pan Babiš neodstoupí od nově vzniklých zákonů, které podporuje (EET a zákon o hazardních hrách, který umožňuje cenzurovat libovolný web na internetu), tak budou útoky pokračovat a stupňovat se,“ vzkázal podle serveru útočící subjekt.

K předchozím útokům se na rozdíl od dnešního hlásili hackeři z tuzemského hnutí skupiny Anonymous. Hnutí chtělo původně útoky stupňovat, současné akce se ale zříkají. „Do budoucna jsme se rozhodli pro umírněnější formu protestů, jako jsou veřejná shromáždění, petice a podobně,“ vzkázali serveru Lupa.cz.

Skupina nazvaná Guardians of Cyber World (dříve Cyber Phantoms) se označuje za jednu z nejsilnějších organizací v této oblasti v Česku, která má „bojovat za lidská práva a za svobodu všech“. Podpora má přicházet také z Irska, Anglie, Švédska a Španělska, uzavírá server.

Newsletter