Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Halliburton si chválí domácí trh. Zisk vylétl o 70 %, dividenda o 20 %

Klíčový poskytovatel služeb pro ropný průmysl Halliburton, dvojka na světovém trhu, dnes za třetí čtvrtletí roku reportoval silný růst zisku i tržeb. Společnost si pochvaluje posílení aktivity v těžařském sektoru a růst poptávky po těžařských službách v Severní Americe. Navrch oznamuje navýšení dividendy.

Čistý zisk společnost ve 3Q vzrostl meziročně o 70 procent na 1,2 miliardy dolarů, v přepočtu 1,41 USD na akcii, ze 706 mil. USD či 79c/akcii ve srovnatelném období před rokem. Kvartální tržby se zvýšily o 16 procent na 8,70 mld. USD. Výsledná čísla jsou bezpečně nad očekáváním trhu – analytici v anketě Reuters předpovídali zisk 1,10 USD na akcii na tržbách 8,53 mld. USD.

Halliburton dnes s výsledky oznámil navýšení čtvrtletní dividendy o 3 centy na 18 centů na akcii. V červenci společnost posílila plán zpětného odkupu akcií na celkem 6 mld. USD.

Akcie na dnešní sadu informací reagují v premarketu amerického obchodování růstem o 3,6 %.

Halliburton +40 %. Spanilá jízda na silném růstovém příběhu?

Halliburton výrazně zvedl tržby i zisk při zlepšení v Severní Americe

Newsletter