Hlavní indexy Wall Street kvůli ropě klesly, Nasdaq ale oživil

Hlavní indexy amerického akciového trhu dnes pokračovaly v poklesu a druhý den za sebou je stahoval dolů propad cen ropy. Výrazně ale oživil technologický sektor, který podpořil růst akcií z odvětví biotechnologií.

Index Dow Jones v závěru klesl o 0,27 procenta na 21.410,03 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 oslabil o 0,06 procenta na 2435,61 bodu. Index technologického trhu Nasdaq naopak o 0,74 procenta zpevnil a uzavřel na 6233,95 bodu.

Ceny ropy se dnes propadly o další více než tři procenta na minima za deset měsíců. Index energetického sektoru ztratil 1,5 procenta a letos už přišel o 15 procent. Klesly rovněž akcie telekomunikačního a bankovního sektoru.

Naopak oborový index biotechnologií na trhu Nasdaq získal přes čtyři procenta a zaznamenal nejsilnější jednodenní přírůstek od listopadových prezidentských voleb. Sektor podpořily zprávy médií, podle nichž prezident Donald Trump chystá zmírnění regulace výrobců léků.

Na devizovém trhu dolar po dvou dnech růstu mírně sestoupil z úterního měsíčního maxima. Devizový trh se znovu zaměřoval na britskou libru, která po slovech ekonoma britské centrální banky o možnosti letošního zvýšení úroků oživila z úterního propadu.

Dolarový index, který sleduje vývoj dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ke konci dne proti úterý ztrácel 0,2 procenta na 97,54 bodu. Vůči euru dolar oslabil o čtvrt procenta na 1,1162 USD.

Britská libra k dolaru získala 0,3 procenta na 1,2663 USD. Hlavní ekonom britské centrální banky Andy Haldane řekl, že by ve druhé polovině roku zřejmě podpořil zvýšení základní úrokové sazby.

Newsletter