Americké výnosy navýšily pokles a dolar ztráty nad 1,0510 za euro. Důvodem nad očekávání slabá data z trhu práce. Měny regionu v zisku. Koruna zpevnila pod 24,40 za euro.

Hlavsa (Fondee): Naši klienti investovali i ve špatných dobách

Jan Hlavsa, zdroj Fondee

Rok 2022 byl náročný. Inflace rostla a s ní i úrokové sazby. I přesto, že spadly akcie i dluhopisy, naši klienti investovali i v těchto těžkých dobách, řekl v rozhovoru pro Roklen24 spoluzakladatel online investiční platformy Fondee Jan Hlavsa. Jakou výhody mají ETF fondy ve srovnání s akciemi a podílovými fondy? A jaký Fondee eviduje zájem o nedávno představené ESG fondy?

Pokud patříte mezi ty, kteří si chtějí na trzích hrát, stockpicking je pro vás podle Honzy Hlavsy zajímavou volbou. Většina investorů ale nechce nad investicemi trávit veškerý čas. Chtějí investovat, ale neřešit to na denní bázi. Pro ně je ideální volbou portfolio složené z ETF fondů, které jsou ve srovnání s podílovými fondy levné a jednoduché. Zajímavou, a evidentně i oblíbenou volbou jsou u Fondee například ESG fondy. Více ve video rozhovoru, který byl natočen na akci Global Investment Summit 2023.

Zdroj: Roklen, GIS

Honza Hlavsa je spoluzakladatelem českého startupu Fondee, online investiční platformy, která jako první umožňuje jednoduchý a transparentní přístup k investování do akcií a dluhopisů pro nastupující generaci investorů. Po devíti letech života v Londýně se vrátil do Prahy, aby založil Fondee. V zahraničí nasbíral zkušenosti ze světa velkých financí – v Greenstone Resources, private equity fondu o hodnotě 500 milionů dolarů, se za více než dva roky naučil, jak obhospodařovat finance investorů a dosáhnout dobré návratnosti. Vedl transakce o velikosti desítek milionů dolarů. Staral se také o portfolio management u firem, do kterých již bylo zainvestováno. V mezinárodní korporaci Rio Tinto během čtyř let spolupracoval na světových miliardových transakcích. Pochopil, jak funguje obchodování s komoditami a jak uspět na dravém trhu. Předtím se v Evropské bance pro obnovu a rozvoj věnoval regionu východní Evropy. Honza vystudoval ekonomii na London School of Economics and Political Science, která patří celosvětově mezi předních deset univerzit v oboru. Bakalářské studium absolvoval na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy. Z pozice spoluzakladatele vede a posouvá Fondee dál. Kromě toho se stará o compliance, cash flow a jednání s investory

Zdroj: Roklen, Global Investment Summit 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter