Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Horké Jablko a sázka na iPad

Apple se letos může těšit na více než slušný prodej iPadů. Alespoň podle průzkumu provedeného společností Piper Jaffray.

Firma v rámci průzkumu oslovila vedoucí pracovníky z oblasti IT v celé řadě odvětví, aby získala představu o tom, jak a za co budou společnosti utrácet v roce 2015. Výsledky tohoto průzkumu jsou velmi dobrou zprávou pro Apple. Vypadá to totiž, že firma má plán, jak tohoto potenciálu využije, a momentální propad prodeje iPadu by se tak letos mohl obrátit k lepšímu. Jako třešničku na jablečném dortu průzkum také odhalil informaci, že až 98 % respondentů již využívá operační systém iOS.

Spojenec IBM

V červenci Apple oznámil partnerství s IBM za účelem prodeje iPadů firmám. Spolupráce zahrnuje práci na nových aplikacích a úpravu již stávajících aplikací individuálně pro konkrétní organizaci. Firmy a organizace se tak stávají hlavní cílovou skupinou pro prodej iPadů a cílem Applu je vytlačit PC právě zmíněným tabletem. Apple je momentálně ve výborné pozici, aby mohl začít prodávat firmám své produkty. Má totiž hardware a IBM je přidanou hodnotou se svým softwarem. Vše co tedy nyní potřebuje udělat, je přesvědčit potencionální zákazníky, že je tablet lepší než notebook nebo Phablet.

Ještě užší MacBook Air?

Dalším esem v rukávu pro letošní rok by měl být s největší pravděpodobností vylepšený MacBook Air. Podle serveru 9to5Mac se bude vyznačovat hodně tenkým tělem a displejem s vysokým rozlišením. Ty nejzásadnější změny mají být následující:

12palcový model bude zhruba ve velikosti momentálního 11palcového MBA, ovšem s menšími okraji, díky rozšíření a zvětšení obrazovky.

Klávesnice bude nově od kraje ke kraji a jednotlivá tlačítka budou mnohem blíže u sebe.

Trackpad zůstane ve zhruba stejné velikosti, ale nebude možné na něj již kliknout, jako tomu bylo u posledních modelů. Tento kompromis bude proveden kvůli celkové tloušťce Macbooku.

Reproduktory a větrání se přesunou nad klávesnici, také kvůli zúžení.

Apple se bude zbavovat téměř všech USB portů na svém novém modelu MacBook Air, kromě vstupu pro sluchátka a menšího portu USB typu C. A vypadá to, že MagSafe nabíjecí port je také ze hry.

Největší výhodou USB typu C je, že může být výkonný v obou směrech. Předchozí generace totiž byly schopny posílat energii pouze z hostitelského zařízení do připojených zařízení. To může znamenat, že Apple pravděpodobně do budoucna pro svá zařízení vytvoří nabíječku na bázi USB.

Představení nového Macbooku se očekává na začátku letošního roku. Stejně tak ale může debutovat na vývojářské konferenci Applu v červnu.

Newsletter