Hraním k samostatnosti. Hračky z Utukutu pomáhají dětem se rozvíjet

Gábi Hrdina, zdroj: Utukutu

Děti milují hraní. Zároveň je ale tato aktivita důležitá pro jejich fyzický a psychický vývoj. Díky hraní poznávají život okolo sebe a navazují vztahy s ostatními. Dá se nějak tato záliba využít pro jejich správný rozvoj?

Firma Utukutu potvrzuje tuto myšlenku už od roku 2014, kdy na trh uvedla houpací prkno. Od té doby představila několik desítek produktů, díky kterým děti rozvíjejí svoje tělo a mysl. Mimo prkna tak můžou používat i houpačky, prolézačky, ale i hračky z různých materiálů. Utukutu nabízí i různé hry na posílení intelektu, jako jsou například matematika nebo puzzle.

Uvést na trh novou hračku není nic jednoduchého. Produkty pro děti musí splňovat určité normy. Nesmějí dle zákonů ohrožovat bezpečnost a zdraví dětí. Pro Utukutu to znamená zdlouhavý proces, během něhož musí všechny normy splnit. Výsledkem pak je certifikát CE potvrzující nezávadnost výrobku.

Jak vlastně probíhá vývoj nových hraček? Proč Utukutu otevřela své první hračkářství? Podívejte se na video (4:59, s titulky) s Gabrielou Hrdina, spoluzakladatelkou Utukutu, kde se to dozvíte.

Firma Utukutu vyrábí hračky a pomůcky převážně pro děti. Jejich úkolem je posílit tělo i mysl dětí. Svou činnost zahájila v roce 2014, kdy uvedla na trh houpací prkno. Jméno Utukutu přijala o dva roky později. V roce 2022 otevřela první prodejnu, v Praze na Vinohradech.

Newsletter