HSBC zatemnila výhled pro Čínu: Analytici jsou pozadu

Banka HSBC srazila svůj výhled pro Čínu. Akciové indexy na konci roku 2016 vidí o šestinu až pětinu níže proti dosavadním odhadům. Důvod? Očekávání nižší ziskovosti firem pod tlakem vývoje ekonomiky. Čínské akcie ale podle HSBC stále mohou zakončit letošek výš oproti současným hodnotám.

HSBC očekává, že index MSCI China zakončí na 60, Shanghai Composite na 3 200, Hong Kong China Enterprises (HSCEI) na 10 tisíc a Hang Sang index na 21 tisíc bodech. Pro srovnání: současné hodnoty se pohybují u MSCI China u 51, Hang Seng Index na 19 422, HSCEI 8 183 a Shanghai Composite na 2 893. HSBC poznamenává, že potenciální zisky by se koncem roku mohly pohybovat v rozmezí 8 až 22 procent.

 

„Fakt nevím, co ti býci kouří…“

Posted by Roklen24 on Friday, 19 February 2016

 

HSBC stanovila dosud platný výhled pro Čínu začátkem prosince. Co se od té doby změnilo?  Poklesly předpovědi zisku indexu MSCI China a indexu H-share o 5 až 8 procent s tím, jak se zhoršily prognózy pro energetické společnosti až o 40 procent pro letošek a o 24 procent pro rok následující. To odpovídá až 60% škrtům v indexu MSCI China v zisku na akcii.

HSBC kromě toho také očekává pokles prognóz příjmů finančních společností. „Zisky bank jen stěží odolají v současném deflačním prostředí, kde bude čistá úroková marže i nadále pod tlakem a zajištění nesplacených úvěrů poroste,“ poznamenává HSBC. „Věříme, že analytici jsou pozadu, a že čekají na další makrodata a firemní data po ročních výsledcích a své odhady sníží.“

 

Pokud se věci na trhu zdají být děsivé, možná je to proto, že děsivé jsou. Poselství jednoho sledovaného investora.

Posted by Roklen24 on Monday, 22 February 2016

 

I tak ale HSBC nadále očekává, že čínské akcie překonají „děsivý“ začátek letošního roku. Shanghai Composite v lednu klesl až o 25 procent, poté se vrátil zpět o 9 procent. Zpětný odkup akcií v Číně v lednu vzrostl, což je něco, co se v minulosti ukázalo jako přesný ukazatel ocenění dna, poznamenává HSBC. Banka také dává jisté šance tomu, že MSCI bude obsahovat více než 50 procent A – akcií ve svém indexu rozvíjejících se trhů. 

Newsletter