HullCoin jako nová „společenská“ kryptoměna

Trvalo to sice delší dobu, ale první britská lokální kryptoměna bude co nevidět na světě. Představujeme Vám HullCoin.

HullCoin (prvotní nápad dostal v roce 2014 David Shepherdson při práci v městské radě obce Hull) je digitální měna vyplácena těm, kteří konají „společensky prospěšné úkoly“. Tato měna může být následně směněna za slevy do místních maloobchodů nebo za snížení městské daně.

Dnes je HullCoin v popředí alternativních ekonomických hnutí. Ta v současné zkušební době mají dohodu se 140 maloobchodníky a 73 organizacemi, stejně tak mají již 4 000 aktivních uživatelů, což je příkladem toho, jak mohou kryptoměny pozitivně ovlivnit lokální ekonomiku.

„Přišel jsem z prostředí komunitního rozvoje a moje zkušenosti s technologiemi byly velmi slabé, takže jsem se toho za tu dobu spoustu přiučil,“ uvedl Shepherdson a k tomu dodal, že HullCoin plánuje spustit do konce února 2018, čímž ho zpřístupní všem maloobchodníkům a organizacím z obce Hull.

Peníze pro dobro

Během zkušební doby je HullCoin vydáván skrz QR kódy. Ty jsou rozdávány organizacím, jako jsou charity, školy, komunitní skupiny a nemocnice, aby pomocí nich odměnily práci svých členů (zaměstnanců), kteří např. zorganizovali nějakou událost nebo dosáhli osobního růstu, což může být i skoncování s kouřením. Jedná se tedy o inspirativní projekt, který si již získal velmi slušnou základnu fanoušků.

 „Získali jsme si opravdu velkou pozornost z celého Spojeného království,“ řekl Shepherdson a poukázal na koncept, který jeho tým vyvinul pro velšské shromáždění a další místní úřady. Vývojář HullCoin rovněž nedávno podepsal dohodu s americkým Pittsburghem, stejně tak s organizacemi v Nizozemí nebo Řecku.

 „Myšlenka toho, být schopný využít tento typ technologie k ocenění společenského dobra, je neuvěřitelně silná. Pro nás je teď ale klíčem k budoucnosti úspěšné zahájení v Hullu,“ upřesnil Shepherdson. V následujících měsících se tak konečně zúročí tři roky jeho práce, kterou konal pro toto město.

Newsletter