I Wall Street cítí Hongkong. Dream Works a Athlon ženou akvizice

Evropské i americké akciové trhy dnes zatížily boje za demokracii v Hongkongu. Index S&P 500 oslabil o 0,25 %, na 1977 bodu, DJIA ztratil také 0,25 % a Nasdaq odepsal mírnějších 0,14 % a uzavřel na úrovni 4505 bodů.

Hongkong protestuje za svobodné volby. Akciový trh padá

Tón tohoto týdne určují zejména dvě makroudálosti: Evropská centrální banka a její spuštění programu pro podporu likvidity a zveřejnění počtu pracovních míst v USA. Dnes byly v USA zveřejněny srpnové osobní výdaje, které oživily oproti červenci a předčily tempo růstu příjmů i mírně oslabily tvorbu úspor.

Výdaje amerických spotřebitelů nabírají tempo

V úvodu týdne bylo z jednotlivých titulů zajímavé sledovat akcie společnosti DreamWorks Animation SKG, které vzrostly o 26 %, když japonský konglomerát SoftBank -1,18 % projevil o společnost zájem. Další akvizice se plánuje u Athlon Energy +24,8 %, kterou má v plánu koupit Enscana Corp +2,18 % za 5,93 miliardy dolarů.

Regulátor Evropské unie by měl zveřejnit zprávu o nekalých praktikách ve zdaňování společnosti Apple -0,11 % a Fiat SpA -1,68 %, obě zatím dle zdrojů porušily právo EU.

Newsletter