Impact Hub Brno: Největší hub v Evropě i akcelerační mašina

Impact Hub Brno je největší v Evropě a druhý největší Impact Hub na světě. Je to komunita lidí, kteří sem chodí pracovat na svých snech. Členové využívají pracovní zázemí, aby mohli přijít a měli k dispozici nejen stůl a židli, na které se dobře sedí, ale také kafe a internet. A hlavně kontakty. Nejen byznysové, ale pro nás je to hodně o vztazích, říká serveru Roklen24 ve video rozhovoru ředitelka Impact Hub Brno Irena Ošťádalová.  

„Baví nás podnikaví lidé. Baví nás, když si chce člověk vymyslet ten projekt sám a dělat na něm. Každý rok takto akcelerujeme více než stovku projektů, což z brněnského Impact Hubu dělá v České republice největší akcelerační mašinu,“ říká Ošťádalová. „To, o co se snažíme, je pomoct nejenom mladým lidem, ale vlastně komukoliv a nastavit byznys plán tak, aby podnikání bylo dlouhodobě udržitelné,“ dodává.

„Otevírali jsme 1. dubna 2015. Když jsme otevírali, tak už jsme měli na palubě nějakou stovku členů a během prvního roku to bylo 300, což z nás podle členů komunity udělalo nejrychleji rostoucí hub na světě. Po třech letech jsme skoro na šesti stovkách členů,“ vypočítává Ošťádalová.  

Letos v lednu bylo otevřeno další patro, z původních 1700 metrů čtverečních se hub rozrostl 3450 metrů čtverečních. Vzniklo deset nových kanceláří, nyní jich je celkem 40. Ve spodním patře je velká konferenční místnost a nahoře střešní zasedačka s terasou. 

V brněnském hubu má sídlo například firma Cryptomania, která se zaměřuje na rozvoj pracovních týmů i jednotlivců s využitím nových a netradičních metod. „Je nás sedm, jsme rozprostřeni mezi Prahou a Brnem, takže využíváme huby v obou městech. Sídlíme tady v Brně, kancelář tady máme rok,“ uvádí šéf firmy Zbyšek Podhrázský. 

Od léta 2015 je v hubu firma Legito, která připravuje smlouvy na míru. „Začínali jsme ve sdílené kanceláři, kde nás bylo zhruba do deseti. Ti lidé nebyli všichni z Legita, byli to různí freelanceři. Potom se náš tým rozrůstal a potřebovali jsme větší kancelář, nakonec tady na patře dvě máme dvě,“ popisuje project manager firmy Legito David Němec.  

Zázemí v hubu našla také firma XTND, která vyvíjí elektrické skateboardy. V Brně je od letošního února. Předtím dva roky působila v Impact Hub Ostrava. „Pracují tady čtyři kolegové včetně mě. Zázemí je tady perfektní, protože můžeme využívat zasedací prostory, bar a nové krásné kanceláře a office. Jsme tady spokojeni,“ uvedl Miroslav Peřina, zakladatel a šéf XTND.

 

 

Hub je inspirativní pracovní prostor kombinující výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru. Využívají jej nezávislí profesionálové, zástupci firemní či neziskové sféry a široká veřejnost, která chce pravidelně získávat nové kontakty, podněty a příležitosti. Existuje proto, aby v něm vznikaly a prakticky se realizovaly inovace. Jako podporu k tomu Hub poskytuje fyzický prostor, pořádá a hostí akce a realizuje akcelerační programy. Navíc funguje jako součást mezinárodní sítě více než 100 Hubů po celém světě, která umožňuje škálování byznysu i šíření myšlenek napříč všemi kontinenty. 

Newsletter