Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Impact Hub v srdci Ostravy. Designové prostory a akcelerace byznysu

Místo, kde to dokážete. To je motto moderního coworkingu v srdci Ostravy, ve kterém působí 300 inovativních ostravských startupistů a podnikatelů. Designově prostorný Impact Hub Ostrava nabízí osm akceleračních programů a příležitost být součástí globální sítě hubů. „Je jedno, jestli je to myšlenka nebo byznys, který funguje dlouho. S byznysem, kteří tu lidi dělají, jim pomůžeme,“ řekl ve video rozhovoru pro Roklen24 Community Manager ostravského Impact Hubu Jan Dittrich.

Můžete představit vaši společnost?

Bogdan Siderek (zakladatel ikigai.cz): Zabýváme se osobnostním rozvojem pro firmy i jednotlivce. Specializujeme se na tři konkrétní metodiky. Práce se silnými stránkami a s hodnotami. To jak firemními tak i osobními. Nakonec na změnu firemní kultury. Tam používáme metodiku kmenového vůdcovství. To znamená pěti stupňů změny firemní kultury.

Jak dlouho jste v Impact Hub Ostrava?

Bogdan Siderek: Začínal jsem v hubu na začátku roku 2017. Byl to pro mě úžasný start a skvělé nakopnutí. Hned od prvního dne jsem tu potkal lidi, kteří mě spojili s dalšími lidmi. Pro mě je networking, a to spojování lidí mezi sebou, strašně důležitý. Druhá věc je viditelnost mezi členy hubu. Doporučuji. Mohl jsem si odzkoušet metodiky, odzkoušet části mojí firmy a dostat zpětnou vazbu. To byla pro mě hodně důležitá věc.

Můžete představit Impact Hub Ostrava?

Jan Dittrich (Community Manager Impact Hub Ostrava): V Impact Hubu pracujeme s lidmi na třech úrovních. První úroveň je prostor. Ať už potřebujete prostor pro práci nebo konání eventu, tak ho u nás najdete. Máme i kancelář nebo i něco, co je na půl cesty, což jsou fixní stoly. Druhá úroveň, na které s lidmi pracujeme, je komunita. Tím se zároveň lišíme od jiných prostorů, protože já jako komunitní manažer velmi dobře znám všechny lidi, kteří se tu pohybují. Vím, co je baví a nebaví, vím, co by rádi, a ve správnou chvíli je spojím. Třetí úroveň je akcelerace, s tím byznysem, kteří tu lidi dělají, jim pomůžeme. Je jedno, jestli je to byznys, který začíná, či je to myšlenka nebo ať už to funguje dlouho. Nebo to ani není byznys a je to neziskovka. Naopak třeba vysvětlujeme neziskářům to, že to, co dělají, není nezisk, ale je to „social business“. Učíme je to dělat dlouhodobě udržitelné.

Jak velká je místní komunita?

Jan Dittrich: Impact Hub v Ostravě existuje pět let. Momentálně máme zhruba 300 členů. Je to méně než v Praze nebo Brně, ale já jsem za to moc rád. Komunita je přátelštější, o to lépe se známe a o to lépe to funguje.

Čím se ostravský hub liší od pražského a brněnského?

Jan Dittrich: Tím, jak jsme menší, tak jsme více rodinní. Největší rozdíl je možná v tom, že zatímco v Brně a Praze se obecně ví, co je to co-working, v Ostravě to tak úplně není. Občas nevysvětlujeme jen to, co je to Impact Hub, ale co je to vlastně co-working.

Které firmy a osobnosti tudy prošly?

Jan Dittrich: Asi největší osobnost za poslední roky je pro mě Manu Chilaud. Francouz, který dlouho žije v Česku. Dříve řídil firmu Mölnlycke a dneska dělá krásný neziskový projekt, který se jmenuje Iglou, nebo taky nouzový přístřešek pro bezdomovce.

Impact Hub Ostrava je inspirativní prostor s nikdy nekončícími příležitostmi pro každého. Komunita, coworking a plně vybavené kanceláře jsou ideálním zázemím pro nezávislé profesionály, startupy, malé firmy i neziskovou sféru. Impact Hub podporuje inovace v podnikání skrze 8 akceleračních programů zaměřených na startupy nebo na společensky prospěšné podniky. Těmito akcelerátory ročně projde více než 100 projektů. Účastníci akcelerace a členové sítě Impact Hub se mohou opřít o podporu expertů a mentorů, využít databázi ověřených kontaktů a zároveň si otevřít cestu k udržitelnosti a úspěchu svého projektu. Ve všech 4 prostorech v Praze, Brně a Ostravě o celkové rozloze 10 000 m² se koná více než 1200 velkých eventů a 9000 setkání v zasedačkách ročně. Celá značka patří do globální sítě s více než 100 centry po celém světě. Ve čtvrtek 21. 11. získal Impact Hub ČR v mezinárodním finále Central European Startup Awards ocenění „The Best Coworking Space“.

 

 

Newsletter