Inkubátor Caelestinus úspěšně zakončil první rok a chystá se na další ročník

Caelestinus, inkubátor pro startupy v oblasti „health tech“, uzavřel loni v listopadu první ročník svého fungování. Zakladatel projektu Tomáš Studeník neskrýval ve videorozhovoru s námi spokojenost. Úspěšných startupů bylo nakonec nad očekávání více, některé z nich už dokonce jednají s potenciálními investory. Další nadějní inovátoři se mezitím můžou hlásit do letošního ročníku.

Studeník získal organizováním inkubátoru nový vhled do našeho zdravotního systému. Jde podle něj o svět uzavřený do sebe, ve kterém se dá obtížně dostat k užitečným datům. Snadnější dostupnost ke zdravotnickým datům by přitom mohla zdravotnictví pomoci. Institut Klinické a experimentální medicíny (IKEM), partner inkubátoru, patří mezi světlé výjimky, co se přístupu k datům týče.

Který nápad Studeníka zaujal nejvíc? Jaké novinky chystá Caelestinus v letošním ročníku? A proč by o něj měli inovátoři projevit zájem? Podívejte se na videorozhovor (5:50, s titulky) s Tomášem Studeníkem.

Inkubátor Caelestinus podporoval od března 2022 týmy při budování startupů a vedl je při stavbě nových služeb a produktů pro zdravotní péči. Pomáhali mu odborníci z Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM), Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a experti americké společnosti InterSystems, v souhrnu více než třicítka mentorů.

Newsletter