Inovace v uložení peněz. Peněženka si vás hlídá i „křičí“

Peněženky se po dlouhou dobu vůbec nezměnily. Proč taky, když jejich jediným úkolem je uschování peněz, kreditních karet a mincí. Jak je tedy chcete inovovat? Pokud byste se zeptali firmy Woolet 2.0, odpověď by byla jednoduchá: Nacpěte do ní spoustu elektroniky, aby měla schopnost být sledována a oznámila vám, že opustila vaši blízkost.

Na trhu jsou dva typy peněženek Woolet 2.0, přičemž obě obsahují standardní prvky jako bluetooth LE rádio, baterku na šest měsíců, Qi bezdrátovou nabíječku a zabudované reproduktory o hlasitosti až 90 decibelů. To vše je diskrétně zašito do podšívky peněženky, na které byste těžko poznali, že se liší od těch ostatních.

Oba typy těchto peněženek jsou ručně vyráběny v Evropě z pravé kůže a aby ještě více vynikly, zapínací spona je pokryta 24 karátovým zlatem. Pokud si takový kus objednáte, dojde vám dokonce i s potvrzovacím certifikátem o metalurgické kvalitě této spony.

Možná to zní jako další výstřelek, který si může dovolit pouze Andrej Babiš nebo Donald Trump, ale předsudky stranou. Tento produkt je překvapivě vkusný a elegantní. Dokonce i originální Woolet Qi nabíječka, koupená samostatně za 89 dolarů, přijde potažená v měkké vintage vypadající kůži. Nutno dodat, že můžete použít pro dobití peněženky Woolet 2.0 kteroukoliv Qi nabíječku. A díky tomu, že baterie vydrží šest měsíců, ji nebudete muset nabíjet tak často.

Kolik máte v peněžence? Boháči za letošek o 237 miliard víc…

Woolet Travel XL 2.0 je podstatně větší. Místa máte dost na šest kreditních karet a dokonce se vám do ní vejde i cestovní pas. Navzdory tomu ji pořád pohodlně umístíte do přední kapsy kalhot. V zadní kapse je ale dost viditelná. XL typ také obsahuje mini pero, což je skvělé, pokud hodně cestujete a musíte každou chvíli něco podepisovat.

Jako peněženka OK, ale odpovídají všechny tyto funkce ceně peněženky? Kvalitní koženou peněženku totiž koupíte na Amazonu za desetinu ceny. Teď něco o tom, proč tato chytrá peněženka opravdu stojí za to.

Při nákupu takové peněženky si nepořizujete pouze nové úložiště, ale získáte s ní i klidnou hlavu. Pokud by vás okradli na dovolené, zjistíte to téměř okamžitě po tom, co se to stane, ne až když dorazíte do hotelového pokoje a zjistíte, že všechny vaše peníze a kreditní karty jsou pryč. Ta rychlost brzkého zjištění vám umožní ihned zavolat vaší bance a zablokovat kreditní kartu dříve, než zloděj vyrazí na nákupy.

Zrušení bankovek v Indii: Návrat k barterovému obchodu?

Peněženka se hodí i v každodenních situacích, kdy snadno zjistíte, že jste ji nechali v taxíku nebo v posilovně. A pokud je zakrytá pod hromadou knih nebo zapadla za postel, můžete ji nechat “zakřičet“ a snadno ji najít.

Již dnes je možné peněženky Woolet 2.0 zakoupit. Oba modely jsou dostupné v černé i hnědé barvě. Standardní Woolet 2.0 pořídíte na oficiálních stránkách za 129 dolarů, Woolet Travel XL 2.0 koupíte o trošku dráž za 149 dolarů. Společnost také plánuje začít vyrábět ekologickou verzi peněženek, ale na detaily ohledně ceny a dostupnosti si musíme ještě počkat.

Benda (ČNB): Češi padělají hlavně tisícovky, Italové mince

Newsletter