Instantní tiskárna vašich zážitků

Stejně jako se neustále opakují a vracejí trendy v módním průmyslu, u technologií je to podobné. Čím dál tím lepší fotoaparáty se stávají součástí našich androidů, a přesto mají tištěné fotografie své kouzlo a je o ně stále zájem.

Novinkou jak získat své fotografie z telefonu v tištěné podobě je zajímavý retro doplněk k mobilu, který nabízí kombinaci digitálních snímků a instantního tisku. Na serveru Kickstarter tento projekt přilákal spoustu zájemců a byl díky tomu plně zafinancován. Původně start up aspiroval na vybrání 50.000 dolarů, aby mohl začít s realizací projektu. Tuto částku ovšem převýšili až 30x, když k 3. březnu nashromáždili až 1.576.011 dolarů.

Z obrázků a videí na zmíněné stránce si můžeme, všimnou, že kryt je poměrně velký a do kapsy ho tedy pravděpodobně nedáte. Obsahuje totiž nejen příslušenství k tisku, ale i vlastní baterii, která má údajně vydržet až na 20 výtisků. Speciálních fotopapírů, které obsahují inkoust, se do zásobníku vejde najednou deset kusů a doba tisku fotografie je zhruba 30 sekund.

Prynt ovšem přichází i s další poměrně revoluční vychytávkou a zajímavostí. Díky aplikaci propojené s krytem, se v momentě kdy mačkáte spoušť a pokoušíte se zachytit ten správný snímek, začne nahrávat ještě zhruba 5-6 sekundové video. To se zobrazí v momentě, kdy na fotografii namíříte znovu kameru telefonu se spuštěnou aplikací Prynt. Aplikace dokáže sama rozpoznat a přehraje Vám tak zaznamenané video Můžete tak zachytit někdy komické situace těsně před snímkem.

Fotoaparát je kompatibilní s iPhone 5/5S, iPhone 5C, iPhone6, Galaxy S4 a Galaxy S5. Předobjednat si ho můžete na stránkách Pryntcases.com za zhruba 2500 korun, což je stejná cena, za kterou by se měl kryt prodávat po uvedení na trh.

Newsletter