Intel s lepším výhledem tržeb miláčkem pátečního obchodování? Akcie +7 %

(Doplněno 14:11) Akcie Intelu po včerejším závěru na 27,96 USD rostly v prodlouženém obchodování o 6 % poté, co firma oznámila zvýšení výhledu tržeb pro druhé čtvrtletí. Příznivé překvapení titul tlačí výše i v dnešním premarketu, kde šplhá již o více než 7 %.

Výrobce počítačových čipů nově předpokládá, že v současném kvartále dosáhne tržeb 13,7 miliardy dolarů, s odchylkou 300 milionů USD. V předchozím výhledu byl cíl tržeb stanoven na 13 mld. USD plus minus 500 mil. USD. Firma uvedla, že zatímco v předchozím výhledu předpokládala za letošní rok zhruba stagnaci tržeb, nyní očekává „určitý“ růst, což by se povedlo poprvé od roku 2011.

Analytici v průměru odhadují růst tržeb ve druhém kvartále o 2 % na 13 miliard dolarů, za celý rok by podle nich měly dosáhnout 53,1 mld. USD.

Firma také mírně zvýšila očekávanou hrubou marži, tedy zisk jako procento z prodeje po odečtení výrobních nákladů, a to o jedno procento na 64 procent.

„Změna výhledu vychází především ze silné firemní poptávky po osobních počítačích,“ uvedla společnost. Počítačový trh je v posledních letech pod silným tlakem konkurenčních tabletů a chytrých telefonů, jimž dávají spotřebitelé v rostoucí míře přednost. Světové dodávky osobních počítačů tak klesaly již osm čtvrtletí v řadě. Zvýšený zájem z korporátního sektoru je tak dobrou zprávou pro Intel s jeho mikroprocesory. 

Své výsledky za 2Q14 by měl Intel zveřejnit 15. července.

Newsletter