Intel zvedl zisk o dvě pětiny a zlepšil celoroční výhled

(Rozšířeno 16. 7. 9:55) Americkému výrobci čipů Intel Corp. vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 40 procent na 2,8 miliardy USD. K růstu přispívá oživení poptávky po osobních počítačích, uvedla firma. Příjmy se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 7,8 procenta na 13,8 miliardy USD. Intel v červnu revidoval směrem vzhůru svůj odhad příjmů na 13,7 miliardy USD, plus minus 300 milionů USD. Zlepšení prognózy, které bylo první od třetího čtvrtletí 2009, odůvodnil silnější poptávkou po osobních počítačích od firem. Zisk na akcii za tři měsíce do konce června činil 55 centů. Analytici v průměru čekali zisk 52 centů na akcii při příjmech 13,69 miliardy USD.

Zlepšený výhled

Ve třetím čtvrtletí společnost očekává příjmy 14,4 miliardy USD, plus minus 400 milionů USD. Za celý rok pak mají příjmy vzrůst o pět procent, tedy o něco více, než firma doposud uváděla. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávají v průměru ve třetím čtvrtletí příjmy 14 miliard USD.

Intel je největším výrobcem čipů na světě. Firma dodává většinu čipů pro osobní počítače a serverové systémy. V poslední době se však Intel potýkal s problémy kvůli přesunu zájmu zákazníků od laptopů k tabletům a chytrým telefonů, kde se čipy od Intelu téměř nepoužívají.

Newsletter