Inven Capital dostal miliardovou injekci od EIB

Fondu Inven Capital, jemuž Evropská investiční banka (EIB) poskytne na společné investice 50 milionů eur (v přepočtu zhruba 1,3 miliardy korun), jsme od začátku dali větší flexibilitu a svobodu v rozhodování. Chceme být blíž inovativním technologiím, které nás připraví na změny v energetice v příštích deseti patnácti letech. Serveru Roklen24 to řekl představenstva a ředitel divize nová energetika a distribuce ČEZ Tomáš Pleskač.  

Aktivity Inven Capital výrazně přispívají k naplňování jednoho z hlavních pilířů strategie Skupiny ČEZ: posilovat pozici v nové energetice.  „Máme za sebou celkem šest investic. Všechny jsou zdravé. Rozvíjí se v souladu s našimi očekáváními a zhodnocují prostředky, které do nich Skupina ČEZ investovala,“ uvedl Pleskač.

Výkonný ředitel a předseda představenstva Inven Capital Petr Míkovec dodal, že Inven Capital získává dodatečný kapitál, který může využít pro investice do startupů v pokročilejší fázi rozvoje. „Jsme daleko silnější fond,“ dodal.

Skupina ČEZ podpoří iniciativu EIB stejnou částkou tak, aby celkové finanční prostředky na společné investice dosáhly výše 100 milionů EUR. Transakce využívá záruku ze strany Evropského fondu strategických investic (EFSI).

INVEN CAPITAL je venture kapitálový fond Skupiny ČEZ. Jeho strategií je vyhledávání investic do inovativních a rostoucích smart energy firem v Evropě. Zaměřuje se především na růstové investiční příležitosti v pokročilejší fázi rozvoje s osvědčeným byznys modelem prokázaným realizovanými příjmy a dlouhodobým růstovým potenciálem.
Společnosti v portfoliu INVEN CAPITAL získají možnost využít pro další rozvoj rozsáhlých odborných znalostí Skupiny ČEZ, její klientské základny a technologických synergií. Portfolio fondu zahrnuje jedny z nejinovativnějších cleantech společností, jako jsou sonnen, Sunfire, tado° Cloud & Heat nebo Vulog. 

Newsletter