Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Investiční „pokec“: Kdo si dovolí nesouhlasit s Warrenem Buffettem?(!)

Je lepší držet hotovost než drahou akcii. Warren Buffett tvrdí, že když vezmete všechny aerolinky za celou dobu jejich existence a sečtete jejich zisky, vyjde vám záporné číslo. Žádná letecká společnost nemá konkurenční výhodu oproti jiné. Proto mě toto odvětví nezajímá, říká říká v rozhovoru s portfolio manažerem Erste Asset Management Mikulášem Splítkem ředitel Vltava Fund Daniel Gladiš.  

Nicméně Buffettův fond Berkshire Hathaway na začátku roku investoval deset miliard dolarů do čtyř největších aerolinek v USA, dodává Splítek. Co za touto investicí Daniel Gladiš vidí ?

Hájek & Gladiš: Investujete? Chce to větší trpělivost než kdy dřív

„Pro mě osobně je investování takové ověřování hypotéz. Vždy, když mám nějakou firmu, mám vlastně hypotézu o světě. Třeba internetový prodejce nábytku soupeřící s Amazonem. Moje teze je, že na internetu ten největší hráč nemusí shrábnout celý balík, že i Amazonu se dá konkurovat, když máte dobře zvolený sortiment,“ dodává Splítek. Jaké hypotézy nyní zkoumá ostřílený investor Dan Gladiš?

Ředitel Vltava Fund Daniel Gladiš i Mikuláš Splítek portfolio manažer akciového fondu Stock Small Caps v Erste Asset Management vystoupí na České investiční konferenci, která se bude konat 23. – 24. listopadu v Praze.

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost. 

Newsletter