Investiční strategie pro příštích 12 měsíců podle Citibank

Kam „zaparkovat“ své peníze? Poměrně těžká otázka, a to především v dnešní době, kdy se trhy nachází jen kousek od svých historických maxim a kdy na nich panuje poměrně silná nejistota. Investorům jednoduše nezbývá nic jiného než pečlivě vybírat. Pomocnou ruku v tomto směru nabídla Citibank, která na základě aktuálního stavu trhů vytvořila investiční strategii pro příštích 12 měsíců.

Analytický tým banky se zaměřil v podstatě na všechny hlavní trhy – od těch komoditních přes akciové až po dluhopisové. Stejně tak rozřadil instrumenty podle regionů. Na základě toho vznikl „pavučinový“ graf zobrazují investiční sentiment aktiv. Všeobecně platí, že těm, co jsou blíže středu (tedy v záporných číslech), by se měli investoři raději vyhnout. Naopak těm dále od středu by měli věnovat zvýšenou pozornost.

Podle Citibank převažuje v současnosti sentiment preferování aktiv s fixním výnosem (dluhopisy) na úkor akcií. Z hlediska regionů by se pak investoři měli zaměřit hlavně na rozvojové trhy namísto těch vyspělých. Proto jsou mezi nejméně doporučovanými instrumenty evropské a americké akcie, zatímco komodity (drahé kovy) a státní dluhopisy rozvojových zemí jsou naopak favority.

Další obviněná banka. Morgan Stanley jako OVB?

„Preferujeme aktiva s fixními výnosy před akciemi,“ přepisuje slova analýzy server Business Insider. „Hlavním důvodem jsou valuace a ziskové trendy, svou roli ale hraje i fakt, že si prostředí nižších výnosů po dlouhou dobu drží poměrně konstantní kondici bez výraznějších výkyvů. V případě státních a korporátních bondů jsme byli rovněž svědky mnohem lepších výsledků, než tomu bylo u jiných aktiv. Tento trend by podle našeho názoru měl pokračovat i nadále.“

Důležitou roli v predikci banky hrají i rostoucí ceny ropy. Ty by v příštích šesti až dvanácti měsících měly podpořit širší obnovu sektorů, jako je zpracování základních kovů a další energeticky náročné oblasti.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter