Investoři chtějí probudit nejklidnější trh za 50 let. Co na to Goldmané?

Akciový trh je klidný jako nikdy za posledních 50 let. Investoři se teď hojně sdružují do fondů, které se snaží minimalizovat jakékoliv zbytky volatility. Jedna z největších amerických bank, Goldman Sachs, však tuto strategii zpochybňuje. Proč nejde v takto klidném období o dobrou volbu?

Většina investorů si dnes láme hlavu nad tím, jak najít akcie s co nejnižší volatilitou. Místo toho by podle Goldmanů měli hledat nízkou volatilitu a především solidní výnos. „Manažeři fondů by se měli snažit maximalizovat zisk prostřednictvím dobře uvážených a přiměřeně rizikových akcií,“ míní stratég banky David Kostin.

Na základě toho Kostin aktualizoval seznam akciových titulů, které banka Goldman Sachs doporučuje na maximalizaci zisku při nízké volatilitě. Ze seznamu zmizeli giganti Facebook a Alphabet, naopak přibyly firmy Autozone, Discover Financial, Dollar Tree, Intel a další.

Banka primárně doporučuje soustředit se na tituly, které mají vysoký Sharpův poměr, jenž porovnává výkon akcie vzhledem k nerizikovým investicím, jako jsou vládní dluhopisy. Tento ukazatel investorům ukáže, jestli je výnos z akcie větší než dodatečný risk, který musí podstoupit, aby dosáhli zisku .

Akcie už letos vydělaly tolik co loni. A, světě div se, porostou dál

Co se týče vytipovaných akcií, tituly Autozone a Discover Financial se za poslední rok propadly, ovšem v současnosti mají Sharpův poměr 1 nebo větší, což je obecně vnímáno jako dobrý signál k investici. Akcie Anadarko Petroleum, které jsou také na seznamu, letos zažily obdobný výprodej, ale mají Sharpův poměr 2,1, což je nejvíce ze všech firem, které Goldman Sachs doporučuje.

Dobře načasovaná sázka: Zlato a zisk v řádech stovek procent

Banka tento seznam vydává každého půl roku a je už zvykem, že akciové tituly uvedené na seznamu poráží v 71 procentech případů index S&P 500. Goldmané odhadují, že tato skupina akcií poroste o 21 procent oproti šesti procentům mediánu akcií zapsaných v indexu Standard and Poor‘s.

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost. 

Newsletter