Investoři, připravte se. Výnosové sazby porostou

Fed zvýšil sazby o čtvrt bodu a vydal poměrně jasný signál, že měnový výbor bude v tomto trendu nadále pokračovat. Prognóza pro rok 2017 je zvýšení o tři čtvrtě bodu. Jak to vidí analytický tým Fidelity International? Co čekat od vývoje výnosů?

„Výhled na další vývoj inflace zůstává pozitivní nejen kvůli pravděpodobnosti fiskální expanze a daňové reformy, ale také kvůli tlaku na růst mezd a stabilizaci cen ropy,“ říká Kasia Kiladis, investiční ředitelka Fidelity International.„Bude-li přístup Fedu spíše vyvážený bez radikálních rozhodnutí, můžeme zřejmě očekávat, že se výnosová křivka dlouhodobě zploští,“ pak dodává Peter Khan, portfolio manager fondu Global Credit Fidelity International.

Již tradičně bude docházet k tomu, že se rostoucí křivka zploští zhruba v polovině cyklu, takže je zde dlouhodobě prostor pro lepší vývoj, než se očekává. Zejména to platí pro oblast úvěrů, které se při zvyšování úrokových sazeb obvykle daří.

„Ačkoliv krátkodobě se výnosová křivka bude možná zplošťovat, dlouhodobě můžeme očekávat vyšší výnosové sazby. Dobrým zajištěním je i alokace TIPS (pokladničních poukázek chráněných proti inflaci),“ domnívá se Khan.

Předčasný důchod pro Yellenovou? Zapomeň, Trumpe

„Současná sestava Fedu je ohledně příštího roku otevřená změně. Výbor tudíž může zaujmout jak radikálnější, tak i umírněnější postoj. Díky tomu musíme být neustále ve střehu,“ konstatuje Rick Patel, portfolio manager fondu US Bonds Fidelity International a dodává: „Podle našeho názoru zašly v celosvětovém měřítku výnosy z vládních dluhopisů příliš daleko a příliš rychle, proto můžeme vidět potenciál mimo USA, kde se dluhopisy vyprodávají ze solidarity se Spojenými státy.“

Technická analýza: Rally amerických bondů skončila

Newsletter