Pokrok je neustálé učení se. Naší největší překážkou jsme my sami

Často to jsou naše vlastní myšlenky, které nám brání posunout se dál. Nikoli nějaké vnější překážky. To si myslí Irena Zatloukalová, managing partner PR agentury Fenek.

Vyzpovídali jsme ji na akci Female Leaders: In Progress pořádanou Startup Disrupt. Podívejte se na video.

Co pro vás znamená pokrok?

Pokrok je pro mě neustálé učení se. Je super sledovat to, jakým způsobem se věci můžou posouvat. Jak se můžeme podívat sami na sebe skrze nějakou reflexi a toho, kde jsme byli včera, před týdnem, před rokem, před pěti roky a co máme před sebou. A neustále se k tomu vracet.

Pro mě je v současné chvíli největší pokrok sledovat, jak se vyvíjejí firmy. Od centralizovaných systémů po to, jak společnost může fungovat jako naprosto decentralizovaná organizace. To mi přijde jako parádní synonymum pro pokrok.

S jakou největší překážkou jste se ve své kariéře setkala?

Myslím si, že největší překážky představují naše vlastní myšlenky. Co si myslíme a jaké závěry si vytváříme. Když dáme svým pocitům objektivní realitu, můžou se nám stát velkou překážkou.

Dnes jsme se například bavili o tom, že když si myslíme, že nejsme dost dobří, ovlivňuje to naši prezentaci navenek. Myslím si, že moje vlastní myšlenky byly v mé práci největší překážkou. Doufám, že už jsem zvládla aspoň ty největší strašáky překonat a posunout se od nich kousek dál.

Irena Zatloukalová v současnosti řídí PR agenturu Fenek. S oborem public relations má rozsáhlé zkušenosti, už dříve se mu věnovala v Ogilvy PR, ČSOB, Hypoteční banka či Seznam.cz

Newsletter