Jablečný býk se utrhl z řetězů

Akcie amerického giganta Apple by podle poslední analýzy firmy Evercore ISI mohly dosáhnout nového maxima. Jejich hodnota vzrostla v posledních šesti měsících o pětinu a od počátku letošního roku o čtyři procenta.

Po neúspěšné první polovině roku 2016 patří akcie Applu v posledním půl roce k jedním z nejstabilnějších. Ke konci ledna bude Apple oznamovat zisk za poslední kvartál loňského roku. Čistý zisk nejhodnotnější firmy světa se v posledním čtvrtletí finančního roku propadl o 19 procent na 9,01 miliardy dolarů. Prodej chytrých telefonů iPhone klesl třetí čtvrtletí za sebou.

„Pokud pomineme technické znalosti o firmě jako takové, tak založeno čistě na trendu akciového titulu můžeme vidět jednoznačně býčí náladu,“ uvedl Rich Ross z Evercore ISI. Včera končila akcie Applu na 119,99 USD. „V horizontu šesti až devíti měsíců je zde velká pravděpodobnost, že se akcie vyšplhá na hodnotu 135 dolarů. V ročním až jeden a půl ročním výhledu dokonce až na 150 dolarů za akcii,“ dodal.

Jak se tvoří kult? Jednoduše. Jako v Applu

V krátkém období Ross naznačil, že kvůli širší investorské základně, která se vytvořila okolo července 2015, věří právě v hodnotu kolem 135 dolarů. Dennis Davitt z Harvest Volatility Management prohlásil, že o akciích Applu se v investorských kruzích sice moc nemluví, všichni je ale vlastní. Poukázal tím především na výhodnost akcií s 2% dividendou hodnotou P/E 14.

Newsletter