Jak bude vypadat české strojírenství za deset let? Odpověď hledejte na jižní Moravě

Zdroj: Intemac Solutions

Česko se už nemůže nadále spoléhat na model levné montovny. Vždy se totiž najde někdo, kdo dokáže vyrábět levněji. Ani české firmy proto nemohou otálet s modernizací, pokud si chtějí uchovat konkurenceschopnost. Inovace se proto musí stát pevnou součástí jejich DNA.

Radomír Zbožínek, zdroj: Intemac Solutions
Radomír Zbožínek, zdroj: Intemac Solutions

Automatizace, digitalizace a robotizace – všechny tyto prvky charakterizují tzv. Průmysl 4.0. Ani české firmy se před nimi neschovají, pokud se chtějí prosadit na trhu. Jejich management si to uvědomuje, ale často si láme hlavu jinou otázkou – jak vlastně začít?

Naštěstí se mají na koho obrátit, a to konkrétně na Intemac Solutions sídlící v Kuřimi u Brna. Výzkumné a inovační centrum INTEMAC, jehož vlastníkem je Jihomoravské inovační centrum, poskytuje svým klientům poradenství týkající se zavádění pokročilých technologií do výroby. Ale nejen to, INTEMAC provozuje také tzv. testbed, kde si firmy samy mohou prvky Průmyslu 4.0 vyzkoušet. Vyvíjí i autonomní výrobní jednotky a pomáhá se zvyšováním užitných vlastností výrobních strojů.

Jak je naše země připravena na Průmysl 4.0? Jak bude vypadat české strojírenství za deset let? Podívejte se na videorozhovor (2:30 minuty, s titulky), který jsme natočili s ředitelem společnosti Intemac Solutions Radomírem Zbožínkem.

Newsletter